امیدهای کشتی فرنگی برای کسب عنوان قهرمانی جهان

تهران - ایرنا - تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران در حالی قبل از پایان رقابت‌های پنج وزن دوم با ۵۲ امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی تیمی قرار گرفته است که امید زیادی برای کسب قهرمانی در این پیکارها دارد.

پیکارهای کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۱۰ آبان آغاز شد و امروز (یکشنبه) با شناخت نفرات و تیم‌های برتر به کار خود پایان خواهد داد.

در پنج وزن نخست این پیکارها، «میثم دلخانی» و «علی‌اکبر یوسفی» به ترتیب ۲ مدال طلای ارزشمند در وزن‌های ۶۳ و ۱۳۰ کیلوگرم کسب کردند. به این ترتیب تیم ملی ایران با ۵۲ امتیاز بعد از تیم‌های روسیه و گرجستان ۷۰ امتیازی و ترکیه ۵۹ امتیازی در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار دارد.

ملی‌پوشان کشتی فرنگی امید ایران نیز در ۵ وزن دوم نیز شانس زیادی برای کسب مدال دارند. «محمدرضا گرایی» در وزن ۷۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و برای کسب مدال طلا بعد از ظهر امروز (یکشنبه) به وقت محلی باید به مصاف «سانان سلیمان‌اف» از جمهوری آذربایجان برود. همچنین «مهدی محسن نژاد»، «سجاد ایمن طلب» و «محمدهادی ساروی» نیز در وزن‌های ۶۰، ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارند که ایران شانس کسب یک طلا و ۳ برنز را خواهد داشت.

با توجه به وضعیت تیم‌های مدعی در ۵ وزن دوم، روسیه و گرجستان نیز هر کدام شانس کسب یک طلا و ۲ برنز را دارند. ایران در مجموع این رقابت‌ها می‌تواند به حداقل ۸۴ و حداکثر ۱۲۲ امتیاز برسد. به این ترتیب تیم‌های ایران، گرجستان و روسیه برای ایستادن بر سکوی نخست جهان رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند با این وجود عنوان سومی تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران مسجل شده است.

تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران سال گذشته و در پیکارهای جهانی که در کشور رومانی برگزار شد با ۴ مدال برنز توسط «مهدی محسن‌نژاد»، «مهدی ابراهیمی»، «علی‌اکبر حیدری» و «علی‌اکبر یوسفی»  با ۷۰ امتیاز در جایگاه ششم جهان قرار گرفته بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =