اظهار خرسندی اعضای شورای شهر مشهد از نمایشگاه کتاب این شهر

مشهد- ایرنا- تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد روز یکشنبه در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد از استقبال مردم و ناشران از این رویداد فرهنگی اظهار خرسندی کردند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه بازدید از نمایشگاه گفت: کتاب، محرک اقتصاد مقاومتی و تمامی طرح های توسعه اقتصادی – فرهنگی است زیرا زیر بنای هر توسعه‌ای، آگاهی و دانش به شمار می رود.

شهناز رمارم افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب مشهد در این شرایط اقتصادی با این حجم از استقبال مردم، امید را در دل ناشران زنده کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد هم در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب مشهد گفت: افزایش تعداد ناشران داخلی و خارجی در این دوره از نمایشگاه کتاب مشهد نقطه قوت آن به شمار می‌رود.

احسان اصولی افزود: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی و مدیریت شهری مشهد در نمایشگاه کتاب در پی آن است که این نمایشگاه را به یک رویداد شهری تبدیل کند.

وی اضافه کرد: اقدامات خوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب مشهد انجام گرفت به طوری که زمینه حضور پررنگ ناشران را فراهم کرد و این خود، گامی رو به جلو بود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مجموعه شورای اسلامی و مدیریت شهری مشهد به موضوع کتاب و کتابخوانی هم در حوزه زیرساختی و هم در حوزه نرم‌افزاری توجهی ویژه دارد.

اصولی افزود: باید برای افزایش کتابخوان‌ها در شهر مشهد گام‌های عملی و موثری برداشته شود تا رویدادی مانند نمایشگاه کتاب مشهد در سطح ملی و بین‌المللی درخشش بیشتری پیدا کند.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد هم در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب مشهد گفت: نمایشگاه کتاب امسال مشهد رشد خوبی در زمینه استقبال شهروندان و تنوع زیادی در کتاب‌ها دارد.

مجتبی بهاروند افزود: شورای پنجم و مدیریت شهری از هر اقدامی که منجر به تشویق شهروندان در جهت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی شود استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: شورای شهر مشهد از هر اقدامی که به کاهش هزینه های برپایی نمایشگاه کتاب، فروش کتاب و گرایش مردم به کتابخوانی کمک کند نیز حمایت می‌ کند.

بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد تا ۱۵ آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی این شهر دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =