رنگ، هویت ایرانی را بر ملا می‌کند

تهران-ایرنا- شخصیت‌های نقاشی‌های روشنک امین‌الهی یادآور اسطوره‌های تاریخی هستند که هرچند درهم تنیدگی رنگ‌ها در بستر امپرسیونیستی، امکان تسخیر آنها در جغرافیایی محدود را نمی‌دهد ولی رنگ‌ها هویت ایرانی آنها را بر ملا می‌کند.

نمایشگاه انفرادی نقاشی های روشنک امین‌الهی با عنوان دلشدگی عصر جمعه ۱۰ آبان در گالری اعتماد شماره ۱ افتتاح شد و  تا سه شنبه ۲۸ آبان بر پاست.

 امین‌الهی دانش آموخته رشته‌ تصویرسازی از آکادمی هنر سان‌فرانسیسکو است و حدود ۲۰ سال است به صورت حرفه ای در حوزه نقاشی فعالیت می کند.

وی در این مجموعه نیز همچون دیگر آثارش به سبک خود وفادار است و شاهد خلق آثاری در بستر امپرسیونیستی هستیم که رنگ ها همچون پیکسل بر روی بوم نقاشی خودنمایی می کند.

آثار  از میراث ایرانی و فرهنگ این دیار سخن می گویند و بازتاب موضوعاتی همچون عشق و تاثیر رفتارهای دراماتیک بین انسان ها است که موضوعات بومی را به یک تجربه مشترک جهانی متصل می کند.

امین الهی طبق سنت امپرسیونیست ها با بکارگیری جرم رنگ به بررسی روابط بین رنگها پرداخته که گویی در آثارش با رنگ نوعی پیکسل خلق شده است و با استفاده از امواج و لایه های رنگ، بافت هایی شکل گرفته که باعث ایجاد نور، حرکت و برقراری ارتباط با محیط پیرامون می شود.

نمایشگاه انفرادی بی‌عنوان در گالری آبان، چهره‌ها در گالری زنگار، رنگ باد و قلب تسلیم شده در  گالری اعتماد و شرکت در نمایشگاه‌های‌ هنری (آرت فِر) میامی و وین با همراهی گالری شیرین بخشی از فعالیت های حرفه ای این هنرمند است.

گالری اعتماد واقع در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha