ارتباط اولیا با معلمان موجب کاهش آسیب‌های دانش آموزان می‌شود

قزوین – ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: مشارکت و ارتباط نزدیک خانه با مدرسه و همچنین معلمان با اولیا نقشی بسیار اساسی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان ایفا می‌کند.

محمد قاسمی روز یکشنبه در دیدار با خیرالله رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود:برخی اولیا از آسیب‌هایی که فرزندشان را تهدید می‌کند، آگاه نیستند و همین موضوع بر تربیت فرزندان در محیط خانواده بسیار تاثیرگذار است.  
وی اضافه کرد:آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی و انسان ساز نقش بسیار مهم و اساسی در سرنوشت و آینده کشور دارد و تربیت نیروی انسانی متناسب با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بر عهده این سازمان قرار دارد.
این مسئول افزود: اگر هدف ما داشتن جامعه‌ای سالم و در حال توسعه و پیشرفت در تمامی زمینه‌ها از جمله فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... است، باید تلاش کنیم تا آموزش و پرورشی توانمند، کارآمد و روزآمد برای رفع نیازهای گوناگون اجتماعی داشته باشیم.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه آموزش و پرورش بعد از خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است، تاکید کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در سنین کم و در دورانی که نوجوانان و جوانان به دنبال تجربه کردن مسائل گوناگون هستند، بروز و ظهور دارد از این رو آسیب‌های متعددی آموزش و پرورش را تهدید می‌کند.
قاسمی بیان داشت: نباید نسبت به آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش که گاهی با فرار از مدرسه، ترک تحصیل، اعتیاد و... در مدارس نمایان می‌شود بی تفاوت بود، زیرا این آسیب‌ها مختص فرد یا خانواده‌ای مشخص نیست.
 وی اضافه کرد: آسیب‌های اجتماعی حوزه آموزش و پرورش با گذشت زمان و به انحای مختلف در فرد و جامعه نمایان خواهد شد، به همین دلیل باید بررسی شود که آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد مهم اجتماعی در معرض و تحت تاثیر چه آسیب‌هایی قرار دارد و راهکارهای مقابله با آنها چیست؟
دادستان قزوین اذعان داشت: آموزش و پرورش باید ارتباط نزدیک‌تری با خانواده داشته باشد و با برگزاری نشست‌ها و جلسات تخصصی آنها را از آسیب‌هایی که فرزندانشان را تهدید می‌کند، آشنا سازد.
قاسمی گفت: این آمادگی در دستگاه قضایی استان وجود دارد که از تمامی ظرفیت‌های قانونی خود بهره برده و مشارکت و همکاری با آموزش و پرورش را با هدف پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی افزایش دهد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: ارتقا، روزآمدی و هوشمندسازی آموزش و پرورش در تمامی ابعاد به عنوان نهادی که بخش گسترده ای از جمعیت کشور را زیر پوشش قرار دارد یکی از راهبردهای جدی جهت مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، به همین خاطر دولت، مجلس شورای اسلامی و سیاستگذاران باید ارتقای آموزش و پرورش و بهبود معیشت معلمان را در اولویت‌های اصلی نظام اقتصادی و اجتماعی قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =