چهار فرآورده پروبیوتیک نسل جدید دارویی رونمایی شد

تهران- ایرنا- چهار فرآورده پرو بیوتیک نسل جدید دارویی شرکت دانش بنیان زیست تخمیر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد.

در این مراسم که در پارک فناوری پردیس برگزار شد، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، دکتر محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو و مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس حضور داشتند.
فمی‌لاکت توپلاس، پایلوشات، لاکتوگام و ژری‌لاکت توپلاس؛ چهار فرآورده پروبیوتیک نسل جدید دارویی هستند که امروز رونمایی شدند.
پروبیوتیک‌ها نسل جدید سلول‌هایی هستند که قابلیت اتصال به سلول‌های خاصی از بدن را دارند.
پایلوشات از داروهای ردیف پایلوپس برای کاهش جمعیت هلیکوباکتریپلوری در جوامع با شیوع بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژری‌لاکت توپلاس نیز  ویژه سالمندان تولید شده است.

سحر بهمنی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس در این مراسم گفت: ما مفتخر هستیم که محصولات دارویی پروبیوتیک را در این شرکت به تولید برسانیم که جزو فرآورده‌های دارویی به شمار می‌رود.
وی افزود: فرآورده‌های پروبیوتیک، فرآورده‌هایی هستند که بیش از ۱۰ سال است وارد بازار کشور و سیستم سلامت شده‌اند.
بهمنی اظهار داشت: پروبیوتیک‌ها برای سلامت سیستم بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند، از این فرآورده‌ها می‌توان برای بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش، مخاط دهان، دستگاه تنفس فوقانی، زخم معده در بزرگسالان و کودکان و غیره استفاده کرد.
وی با بیان اینکه توانستیم این فرآورده‌ها را در کشور بومی‌سازی کنیم، افزود: نمونه‌های موجود در کشور از قیمت بالایی برخوردار هستند اما ما توانستیم آن‌ها را در این شرکت تولید کنیم.
به گفته وی از پروبیوتیک‌ها علاوه بر سیستم گوارشی در بیماری‌های نقص ایمنی و آلرژیک می‌توان استفاده کرد.
وی با بیان اینکه از این فرآورده‌ها در پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها استفاده می‌شود، افزود: تولید پروبیوتیک‌ها علاوه بر این شرکت در شرکت‌های دیگر نیز می‌تواند صرفه‌جویی زیادی برای کشور داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =