همایش تبیین آسیب‌های فضای مجازی در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - همایش تبیین فرصت‌ها و آسیب‌های فضای مجازی، با همت اداره بهزیستی آستارا برای زنان سرپرست خانوار برگزار شد.

رئیس اداره بهزیستی آستارا روز یکشنبه در این همایش در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر آستارا اظهار کرد: آمار اختلالات چشمی به علت استفاده زیاد از گوشی تلفن همراه افزایش یافته و روند ابتلا به آن رو به رشد است.

فریبرز خورشیدی افزود: ابتلا به این مشکل در گذشته سنین بالای ۵۰ را شامل می شد اما به تدریج کاهش یافته و عوارض و مشکلات ناشی از آن، جوانان را نیز در معرض تهدید قرار داده است.

وی ادامه داد: بیماری آلزایمر نیز که در گذشته افراد بالای ۶۰ سال را درگیر می کرد، در سنین پایین مشاهده می شود و یکی از علت های آن، علاقه بیش از حد به مطالعه در فضای مجازی و اجتناب از کتاب و کتابخوانی است.

رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: متاسفانه نسلی که به آیندگان تحویل داده می شود، دچار بی تحرکی است و باید خانواده ها با جدی گرفتن این مشکل، میزان مراجعه فرزندان به فضاهای مجازی را کاهش دهند.

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی آستارا نیز در این همایش گفت: بسیاری از قتل ها، سرقت ها، طلاق ها و عادات بد نظیر سگ گردانی ناشی از تحریکات فضای مجازی است و والدین، بر نحوه استفاده فرزندان از گوشی تلفن همراه و شبکه های اجتماعی نظارت کنند.

سرگرد داوود شایان افزود: کمبود عاطفه در خانواده، باعث گرایش فرزندان به فضای مجازی می شود و پدر و مادرها باید روابط محکم تر و صمیمی تری با پسران و دختران خود داشته باشند.

او ادامه داد: در حوزه تخلفات فضای مجازی چند پرونده تشکیل شده و بهترین راهکار مقابله با آسیب ها و استفاده از فرصت های فضای مجازی، ارتقای آگاهی خانواده ها از آن فضاست.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا نیز با اشاره به توزیع فرم های سنجش نیاز زنان سرپرست خانوار به یادگیری مهارت و حرفه خاص، از برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزش کار و اشتغال خبر داد.

بهبود معاشکار گفت: خانواده ها در تعیین نوع مهارت مورد نیاز خود همکاری کنند تا مرکز آموزش فنی و حرفه ای با برگزاری دوره های رایگان، زمینه اشتغال و درآمدزایی آنها را فراهم کند.

وی ادامه داد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا برای مهارت آموزی به خانواده ها، با کمیته امداد امام (ره) تفاهم نامه همکاری منعقد کرده و برای توسعه این قبیل آموزش ها آماده است.

تجلیل تعدادی از بانوان دارای خلاقیت در حوزه کار و اشتغال، از بخش های دیگر این همایش بود و حدود ۷۰۰ خانوار از خدمات حوزه اجتماعی و توانبخشی اداره بهزیستی آستارا بهره مند هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =