دستگیری سارق مسلح در البرز

کرج - ایرنا - سارق حرفه‌ای مسلح که در مناطق مرفه نشین استان البرز به همراه همدستانش اقدام به سرقت منازل می کرد، دستگیر شد.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اواخر هفته گذشته و در پی اعلام خبری به پلیس از سوی یکی از ساکنان در منطقه جهانشهر کرج مبنی بر سرقت مسلحانه ، ماموران کلانتری به محل مراجعه که متهمان با تیراندازی به سمت پلیس اقدام به فرار کردند.

وی اضافه کرد: در تحقیقات بیشتر پلیس،  محل اختفای یکی از سارقان در اطراف کرج شناسایی و به محض مشاهده ماموران این سارق اقدام به شلیک بیش از ۳۰ تیر کرد و در نهایت دستگیر شد.

متهم به همراه ۲ همدست خود با خودروهای  پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، پراید و سمند که پلاک آنها جعلی بود اقدام به سرقت منازل می کردند.

شیوه سرقت این سارقان بیشتر به روش تخریب درب منازل در طبقات اول و منازل تک واحدی بوده است.

سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد که طی بررسی های انجام شده مشخص شد این سارقان در مناطق مختلف مرفه نشین، استان البرز، غرب استان تهران، تهران  و برخی استان های کشور اقدام به سرقت نموده و تحت تعقیب قضایی هستند.

ماموران از مخفیگاه متهم یک قبضه سلاح کمری، تعدادی فشنگ،  مقادیری آلات و ادوات مانند دیلم، دستگاه فرز، دستگاه طلایاب،  دستکش و نقاب کشف کردند.

وی افزود: متهم تاکنون به ۱۳ فقره سرقت کلان، به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان اعتراف کرده و تحقیقات پلیس برای سایر سرقت های احتمالی همچنان ادامه دارد.

۲ همدست این سارق نیز شناسایی شده اند.

دستگیری سارقان به عنف در البرز 

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری ۲ سارق به عنف  با ۴۰ فقره سرقت در استان البرز خبرداد.

این سارقان در مناطق  مناطق خلوت کیانمهر و مهرشهر اقدام به سرقت می کردند که موتور سیکلت را از تهران سرقت و سپس با تعویض باک اقدام سرقت از مردم می کردند.

سرقت این سارقان اغلب گوشی موبایل بوده و ارزش ریالی آن ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =