اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در ۸۷۲ روستای کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور افزایش بهره وری از سطح زیر کشت مزارع کشاورزی در این استان طرح بسیج همگام با کشاورز در ۸۷۲ روستای این استان اجرا می شود که تاکنون در ۵۲۸ روستا آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حجت الله عباسی روز یکشنبه به منظور هماهنگی این طرح با دستگاه های اجرایی زیربط و رفع خلا های موجود آن در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: آموزش کشاورزان، افزایش تولید و جلوگیری از نیاز به واردات مواد غذایی از اهداف اصلی اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز است.

وی افزود: با توجه به چالش های پیش رو در زمینه کشاورزی از جمله تغییر اقلیم و کاهش سفره های زیر زمینی با افزایش بهره وری از سطح زیر کشت می توان امنیت غذایی مردمان این سرزمین را تامین کرد.

رئیس سازمان بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح در روستاهایی که جمعیت آن ها بیش از ۱۰۰ نفر است از سال ۹۴ تاکنون در حال اجراست، فارغ التحصیلان بیکار آن روستاها در حوزه کشاورزی سازماندهی و آموزش داده می شود.

وی عنوان کرد: هم اینک به طور پایلوت ۲ هزار و ۸۰۰ نفر کشاورز تحت آموزش قرار گرفته اند و تاکنون کشت محصولات مزیت داری همچون انگور و سیب در مناطق سردسیری و کشت گیاهان دارویی در دیگر نقاط استان در دستور کار قرار گرفته اند.

در این نشست نیز معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت که از تمامی طرح هایی که منجر به توسعه استان و ایجاد اشتغال برای جوانان می شود به طور قاطع حمایت می شود.

حشمت الله صمیمی با اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در کهگیلویه و بویراحمد می توان زمینه تولید انبوه محصولات کشاورزی با کیفیت را فراهم کرد.

سالانه ۹۱۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.
این استان ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که ۱۶۰ هزار هکتار آن زراعی است.
استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر بهره بردار حوزه کشاورزی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =