دانشگاه شهید بهشتی آماده همکاری با نیروی دریایی است

تهران- ایرنا- سرپرست دانشگاه شهید بهشتی گفت: این دانشگاه آزمایشگاه و تجهیزات بسیار کاملی دارد، از این رو می تواند با نیروی دریایی کشور همکاری گسترده‌ای داشته باشد و نیازهای صنعتی این نیرو را برآورده کند.

امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز - یکشنبه -  به همراه «سعدالله نصیری قیداری» سرپرست دانشگاه شهید بهشتی از پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی بازدید کرد.

سرپرست دانشگاه شهید بهشتی در این بازدید اظهار داشت: دانشگاه شهید بهشتی  یکی از دانشگاه های بزرگ و برتر کشور است، علاقه جوانان به تحصیل و پژوهش های مختلف و ارتباط با صنعت نشان دهنده توانمندی های بالای این دانشگاه است.
نصیری قیداری افزود: بیانیه گام دوم انقلاب که خطاب ملت ایران است، به شرطی می تواند نقشه راهی ارزشمند باشد که به اهداف بلند آن به طور عمیق توجه شود.
وی به هفت محور و توصیه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و تاکید کرد: محور دوم این بیانیه و اولین توصیه در آن به بحث دانش و پژوهش اختصاص یافته است.
نصیری قیداری ادامه داد:رهبر معظم انقلاب بارها بر توجه به بخش پژوهش تاکید کرده اند، امیدوارم دولتمردان و نمایندگان مجلس به تاکیدات مکرر ایشان توجه جدی کنند.
وی یادآور شد: مسئله پیشرفت دانش و پژوهش باید در برنامه و بودجه کشور مورد توجه قرار گیرد، چرا که برای توسعه کشور راهی جز گسترش علم و فناوری وجود ندارد.
سرپرست دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در آموزه های دینی اسلام بر گستردگی علم تاکید بسیار شده است اما در کشور در این زمینه قصور زیادی شده است.
نصیری قیداری تاکید کرد خسارت هایی که از کشورهای غربی به جهان رسیده به دلیل علم بدون ایمان بوده است، توسعه و صلح و سعادت به فرهنگ، علم و  آموزش بستگی دارد.
وی افزود: باید به جوانان باور داشت و سعی در بستر سازی برای شکوفایی استعدادها کرد تا جوانان به زندگی در خارج از کشور فکر نکنند.

فارغ التحصیلان دانشگاه شهید بهشتی نوآور هستند

رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی هم در این بازدید گفت: ایده های جدید جوانان باید به عمل تبدیل شود، دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی  در عرصه نوآوری همواره موفق بوده اند.
«هومان لیاقتی» اظهارداشت:  دانشگاه شهید بهشتی دارای توانمندی های بسیاری است، این مکان باعث ایجاد ظرفیت بالایی در کشور شده که می تواند باعث گشایش در حوزه های مختلف باشد.
وی افزود: جوانان باید با امید و نشاط برای زندگی آینده توانمند شوند، آنها نباید به زندگی کارمندی بسنده کنند بلکه باید به نوآوری و ایده های نو برسند.
رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: فارغ التحصیلان انرژی دانشگاه شهید بهشتی همواره مدیران موفق کشور بوده اند. قوی ترین مباحث در بحث انرژی در خاورمیانه در این دانشگاه تدریس می شود.
لیاقنی خاطرنشان کرد:  اگر مسائل تحریم مانع فعالیت های دانشگاه نبود،   بی شک اقدامات بسیاری در این مکان انجام می شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =