فرهنگ پدافند غیرعامل در کشور نهادینه شود

زنجان - ایرنا - معاون طرح‌ریزی و نظارت فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمنان نظام اسلامی هر روز ترفندهای جدیدی را علیه کشورمان اعمال می‌کنند که این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان باشد و از طرفی فرهنگ پدافند غیرعامل در کشور نهادینه شود که در این راستا برگزاری دوره‌های آموزشی مد نظر قرار گرفته است.

مسعود مینوئیان روز یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان زنجان با اشاره به اینکه متولیان امر به طرح جامع پدافند غیرعامل در استان‌ها توجه جدی داشته باشند، افزود: پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان همچنان از سوی دشمنان مورد تهدیدهای مختلفی قرار می گیرد و در این خصوص تجربه‌های متعددی را کسب کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: آمادگی‌های روزافزون به ویژه در حوزه پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدهای دشمنان در آینده است و این موضوع اهمیت خاصی دارد.

این مسئول ادامه داد: پدافند غیرعامل در کشورمان نوپا و عمر آن حدود ۱۶ سال بوده و هم اکنون در حال پرورش دهی توسط مسئولان و متولیان امر است.

مینوئیان افزود: اداره کل پدافند غیرعامل در استانها نماینده سازمان در سطح کشور محسوب می شود و همکاری دستگاه‌های متولی امر در تحقق برنامه های این بخش نقش بسزایی دارد.

وی اظهار داشت: مصون سازی کشور در برابر مخاطرات و تهدیدها اهمیت زیادی دارد و در صورت بروز تهدیدی اقدامات موثر و لازم انجام می گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه اقدامات ستاد بحران در برخی موارد  با سازمان پدافند غیرعامل تلاقی دارد، گفت: ملاحظات پدافند غیرعامل می تواند بروز بسیاری از مشکلات و معضلات را در مواقع بحران کاهش دهد و پیشگیری اولیه با سازمان پدافند غیرعامل است.

وی یادآوری کرد: مسئولان استانی سند جامع پدافند غیرعامل استان را موشکافانه و دقیق اعمال کنند تا نتایج مفید آن اثرگذار و محسوس باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =