امام‌جمعه همدان: داوطلبان انتخابات اخلاق سیاسی را رعایت کنند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه شهر همدان گفت: داوطلبان انتخابات علاوه بر اخلاق فردی باید اخلاق سیاسی را نیز مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز یکشنبه در دیدار معاون سیاسی وزیر کشور با وی اظهار داشت: بیشترین مساله در انتخابات حضور و رعایت مسایل اخلاقی توسط نامزدها است چراکه از سوی دولت که مجری است و مردم که انتخاب می کنند مساله حادی وجود ندارد. 

وی با بیان اینکه فضای انتخابات بیشتر به سمت و سوی داوطلبان می رود ادامه داد: یکی از مشکلات و مسایل در زمینه انتخابات رعایت نکردن مسائل انتخاباتی است با این وجود امیدوارم به مسایل اخلاقی که ضرورت اجتماعی جامعه است توجه شود.

امام جمعه همدان با عنوان اینکه سیاسیون و کسانی که وارد عرصه سیاسی و انتخاباتی می شوند باید به اخلاق سیاسی توجه کنند اضافه کرد: همچنین افرادی که با رای مردم انتخاب یا شرایط اجتماعی منجر به پذیرفته نشدن آنها از سوی مردم می شود، به این مساله توجه کنند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: جایگاه ولایت فقیه اقتضائات خاص خود را دارد و به معنای گرایش سیاسی و جناحی نیست با این وجود از هر کس که در چارچوب قانونی، مبانی پذیرفته شده نظام اسلامی و قانون اساسی حرکت کند حمایت می شود.

وی اضافه کرد: گرایش سیاسی و جناحی در این زمینه تاثیری ندارد و همه کسانی را که سابقه فعالیت در این نظام دارند و به بنای نظام اسلامی پایبند هستند، مورد حمایت قرار می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بیان کرد: در این حوزه بنده از شخص خاصی حمایت نمی کنم و بنای من مشارکت حداکثری با دعوت مردم برای شرکت در این رویداد مهم است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: از نظر عمل به قانون بین تمامی مسئولان اتحاد وجود دارد و برخی مواقع اختلاف در بعضی مصادیق ایجاد می شود که باید فکری برای آن شود.

وی ادامه داد: چرا که گاهی اختلاف سیاسی در تطبق قانون با مصادیق است که نظارت شورای نگهبان و اعضای هیات نظارت در استان ها، خیلی از مسایل را حل می کند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: بلوغ سیاسی مردم خوب است و ما مردم فهمیده ای در عرصه های سیاسی داریم که با درک واقعیت ها حضور جدی در رویدادهای مختلف داشته و وظیفه اشان را به خوبی انجام داده اند. 

امام جمعه همدان با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند «رای مردم حق الناس است» تاکید کرد: مسئولیت حفظ این حق الناس بر عهده شما مسئولان است هر چند مکانیزم هایی خوبی تعریف شده و در مجموع نظام انتخابات قابل دفاع است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی بیان کرد: حفظ رای مردم و آنچه مردم خواسته اند اتفاق بیافتد، مسئولیت سخت و دشواری است و امیدوارم مردم با بلوغ سیاسی که دارند حضور جدی در این انتخابات داشته باشند.

وی گفت: دست به دست شدن قدرت یک امر طبیعی و واقعیت است و امروز شاید یک جریان و فردا جریان دیگری در کار باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =