دستگاه‌های بویین‌زهرا برای مقابله با بحران‌ها آماده باشند

قزوین – ایرنا - فرماندار بویین‌زهرا گفت: تمامی دستگاه‌ها باید برای مقابله با بحران‌های احتمالی در سطح شهرستان آمادگی لازم را داشته باشند تا میزان خسارات حوادث غیرمترقبه به حداقل برسد.

علی رحمانی روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بویین‌زهرا که با حضور قدرت الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین، یدالله ملکی مدیر کل امور آب منطقه ای استان و جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: اقدامات دستگاه‌های مختلف از جمله راهداری و شهرداری‌ها در لایروبی رودخانه‌ها و پیگیری و پایش مستمر امور آب منطقه‌ای شهرستان جای تقدیر و تشکر دارد ولی باید آمادگی تمام دستگاه‌ها در مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی در سطح شهرستان بویین‌زهرا تداوم یابد.
رحمانی گفت: همچنین باید نقاط حادثه خیزی که در بحران و سیل مشکلاتی را ایجاد می‌کنند، شناسایی شده و جهت رفع خطر این نقاط حادثه خیز اقدامات لازم صورت گیرد.
وی افزود:در این راستا با توجه به مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان، عملیات مرمت و تقویت پایه‌های پل مستقر در رودخانه حاجی عرب با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال آغاز شده است.
فرماندار اضافه کرد:لوله‌های ورودی خط انتقال گاز به ایستگاه تقلیل فشار مربوط به شهر سگزآباد در مجاورت این پل قرار دارد و ممکن است بر اثر سیلاب‌ها به تهدید جدی برای این شهر تبدیل شود.
وی افزود: این پل بر اثر جاری شدن سیل مربوط به بارندگی فروردین ماه سال جاری با تهدید مواجه گشته و احتمال تخریب آن و آسیب به لوله‌های خط انتقال در سیل‌های آتی وجود داشت.
شهرستان بویین زهرا با مرکزیت شهری به همین نام در ۵۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =