۱۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۹
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83539324
۰ نفر

برچسب‌ها

نیمی از بار جاده‌ای خراسان رضوی کالای فلزی و معدنی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: کالای فلزی با ۱۹ درصد، سیمان با ۱۶ درصد و سنگ و مواد معدنی نیز با ۱۶ درصد در مجموع ۵۱ درصد از مقدار بار جابجا شده در جاده‌های خراسان رضوی را به خود اختصاص داده‌اند.

ابراهیم نصری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از مواد غذایی با سهم ۱۲ درصدی اقلام متفرقه دیگر در جدول سهم بار حمل شده در ناوگان جاده‌ای استان قرار دارند.

وی فعالیت‌های معدنی و صنعتی در استان را در جابجایی میزان بار جاده‌ای تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال ۱۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۹۷۰ تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به مقاصد درون و برون استانی حمل شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲.۸ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: مقصد ۴۳ درصد بار جابجا شده در استان را درون استانی عنوان کرد و گفت: در این مدت بیش از یک میلیون بارنامه صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲.۲ درصد کاهش داشته و علت آن افزایش هزینه حمل بوده است که به این خاطر میانگین تناژ بارگیری از ۱۴.۱ تن در هر خودرو سنگین به ۱۴.۸ تن رسیده است.

نصری افزود: تعداد ناوگان حمل و نقل بار جاده‌ای استان طی این مدت با افزایش ۱.۸ درصدی به ۲۸ هزار و ۶۵۶ دستگاه افزایش یافته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =