پنج نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر معرفی شدند

تهران- ایرنا- نهاد ملی انتخابات الجزایر امروز (شنبه) پنج نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را که قرار است ۲۱ آذرماه امسال برگزار شود، معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی الجزایر، «محمد شرفی» رئیس نهاد مستقل انتخابات الجزایر اعلام کرد که از میان ۲۳ نفر که پرونده های خود را به این نهاد ارسال کرده اند، پنج نفر حائز صلاحیت برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شدند.

در فهرست نهایی نهاد انتخابات الجزایر چهره های همچون «عبدالمجید تبون» و «علی بن فلیس» نخست وزیران اسبق، «عزالدین میهوبی» وزیر فرهنگ پیشین، «عبدالقاهر بن قرینه» وزیر گردشگری پیشین، و «عبد العزیز بلعید» رئیس حزب «جبهه المستقبل» دیده می شوند.

ستاد انتخابات الجزایر ۵ نفر را به عنوان نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود؛ برگزاری این انتخابات پیشتر در ماه جولای (تیر- مرداد) به علت نبود نامزد لغو شده بود.

برگزاری انتخابات الجزایر در حالی قرار است برگزار شود که تظاهرات مردمی در این کشور از سوم اسفند ۱۳۹۷ در اعتراض به تلاش «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئییس جمهور مخلوع این کشور برای ماندن در قدرت و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آغاز شده است.

تداوم اعتراضات مردم الجزایر، سرانجام بوتفلیقه را مجبور کرد تا پس از ۲۰ سال از قدرت کناره گیری کند؛ هم اکنون مردم در تظاهرات خود خواهان برکناری تمامی عناصر وابسته به بوتفلیقه در دولت هستند.

دیگر مطالبه مردم، لغو برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری آن در موعدی غیر از موعد مقرر از سوی ارتش این کشور است.

«احمد قاید صالح» رییس ستاد مشترک ارتش الجزایر نیز پیشتر گفته بود که ارتش تا پایان اجرای انتخابات ریاست جمهوری همراه مردم خواهد بود و اجازه نمی دهد که اخلالگران به این روند زیان وارد کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =