بخش قابل توجهی از سرفصل‌های دانشگاهی متناسب با نیازهای استان نیست

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: بخش قابل توجهی از سرفصل‌های دانشگاهی و رشته‌های تحصیلی متناسب با نیازهای استان نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده عصر شنبه در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: به دلیل نبود رشته‌های ماموریت محور و متناسب با نیاز منطقه، امکان همراهی کافی و لازم میان صنعت و دانشگاه به ویژه در بخش صنایع بومی استان وجود ندارد.

وی افزود: ما امیدواریم با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه‌ها بتوانند رشته‌های مورد نیاز استان را تعریف کنند و پاسخگوی نیازهای هرمزگان باشند.

حجت الاسلام عبادی زاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان فعالیت خوبی در استان دارند و در مسیر گام دوم انقلاب در حال حرکت هستند که به طور یقین این موضوع برکات بسیاری برای هرمزگان خواهد داشت.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: حمایت و هدایت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنایع کوچک و سبک، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند به تقویت اشتغال و پیشرفت جوانان دانش آموخته استان کمک بسیاری نماید که خوشبختانه با جدیت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می‌شود.

اقتصاد دانش بنیان و رویش نسل جدیدی از کارآفرینان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز در این دیدار بیان داشت: با ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان که بر توسعه پایدار تاکید می‌کند، شاهد حضور نسل جدیدی از کارآفرینان در جامعه خواهیم بود که خاستگاه آن نسل جوان خلاق و نوآور و دانشگاهیان هستند.

سورنا ستاری با اشاره به تلاش‌های این معاونت برای رونق زیست بوم دانش بنیان، افزود: در این مسیر نیازمند همدلی و یک عزم ملی هستیم.

وی با تاکید بر همخوانی توسعه مطابق با ویژگی‌های منطقه‌ای و استانی، گفت: جوانان خلاق و باانگیزه، موتور محرک این توسعه هستند و باید مورد حمایت واقع شوند.

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تصریح کرد: از دیدگاه این اقتصاد، محور توسعه پایدار، مزیت‌های بومی است و اشتغال و ارزش افزوده‌ای که از این حوزه حاصل می‌شود، بسیار بیشتر و مفیدتر از صنایع غیربومی خواهد بود.

ستاری در این نشست بر حمایت از رونق کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپ ها در حوزه مزیت‌های بومی استان هرمزگان مانند صنایع دستی و دریایی تاکید کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بیان داشت: اقتصاد دریا یک حوزه بکر و درآمدزای متعلق یه استان هرمزگان است که با حمایت از توسعه کسب و کارهای دانش بنیان در این حوزه، شاهد اشتغال و ثروت آفرینی قابل ملاحظه‌ای خواهیم بود.

افتتاح برج فناوری هرمز در بندرعباس، نشست با فناوران، شرکت در جلسه رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان، بازدید از مرکز فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از جمله برنامه‌های سفر ستاری به هرمزگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =