تل آویو نگران قدرت ایران در منطقه

تهران – ایرنا – پایگاه اینترنتی روزنامه لوموند در گزارشی با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، تاکید کرد تل آویو به شدت نگران افزایش قدرت و اثرگذاری تهران در کشورهای منطقه است.

در گزارش لوموند آمده است: تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از سوریه، با انتقادهای داخلی و خارجی فراوانی روبرو شد.

علاوه بر دموکرات ها، حتی برخی جمهوری خواهان نیز بر ترامپ تاختند و آن را خطری بزرگ برای منطقه قلمداد کردند.

در این میان،  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گرچه از کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش خرسند است و آن را به آمریکا تبریک گفت اما به نوعی نگران است.

به باور نتانیاهو، اگر آمریکا همه‌ نیروهای خود را از سوریه خارج کند، رقیب اصلی اسرائیل در منطقه، یعنی ایران نفوذ خود را در کشورهای همسایه گسترش خواهد داد.

این رسانه فرانسوی نوشت: جمهوری اسلامی ایران در چندین کشور منطقه نفوذ گسترده‌ای دارد. همین موضوع باعث شده تا اسرائیل ابراز نگرانی کند.
«اسرائیل پیش از این، بارها مدعی هدف قرار دادن مواضع ایران در سوریه شده بود و حال نگران است که در غیاب نیروهای آمریکایی در منطقه، ایران به این حملات پاسخ دهد».
لوموند می‌نویسد که اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تمایلی از خود برای گفت وگو با تهران نشان داده و این موضوع هم نگرانی‌های اسرائیل را افزایش داده است.  904

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =