۵۲ واحد صنعتی خراسان رضوی به چرخه تولید بازگشت

مشهد- ایرنا- معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال و آغاز به کار کلینیک صنعتی استان تاکنون ۵۲ واحد صنعتی تعطیل یا راکد به چرخه تولید بازگشته است

مجید علیخواه روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: مسئولیت کلینیک صنعتی خراسان رضوی برای پایش و بهبود وضعیت واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و خارج از آن‌ها از سوی استاندار برعهده شرکت شهرک‌های صنعتی گذاشته شد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی کلینیک صنعتی خراسان رضوی برای احیای ۸۴ واحد صنعتی در سال جاری اظهار داشت: تاکنون با بهره‌گیری از مشاورین متخصص و تلاش برای رفع مشکلات واحدهای راکد و نیمه راکد استان، مشکلات ۷۳۰ واحد بررسی شد که صاحبان ۳۵۰ واحد از این تعداد در نشست‌های این کلینیک حضور یافتند.

وی گفت: این شرکت ۴۶ پروژه بهبود را برای احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه راکد تعریف کرده که تا پایان سال این تعداد به ۹۰ پروژه می‌رسد.

علیخواه افزود: طبق بررسی های انجام شده ۱۲ درصد از واحدهای صنعتی خراسان رضوی در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان راکد است و ۲۰ درصد به صورت یک نوبته یا با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت دارد.

وی پیش بینی کرد، کلینیک صنعتی خراسان رضوی تا پایان امسال شرایط ۳۵۰ تا ۴۰۰ واحد راکد و نیمه راکد صنعتی استان را با بهره‌گیری از پروژه‌های بهبود ارتقا دهد.

پنج هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در خراسان رضوی فعالیت دارد که از این تعداد ۴۶ درصد معادل ۲ هزار و ۷۰۰ واحد در ۴۹ شهرک و ناحیه صنعتی استان مستقر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =