انتخابات مجلس در اصفهان با حضور۶۰ هزار دست‌اندرکار برگزار می‌شود

اصفهان - ایرنا - معاون، سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان گفت: انتخابات مجلس با حضور۶۰ هزار نفر دست‌اندرکار در سه هزار شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

حیدر قاسمی روز شنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: همه مسوولان نظام  به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم برآمده از انتخابات مردم هستند.
وی ادامه داد: مسوول برگزاری و حسن جریان انتخابات، وزارت کشور است که متناظری ندارد و خطاب قانون در این عرصه، بیشتر متوجه بخشداران و فرمانداران است.
معاون استاندار اصفهان اظهار داشت: کمتر از چهار ماه به انتخابات مانده و اگرچه ستادهای انتخابات استان پیش از این آغاز به کار کرده‌اند ولی کمتر از یک ماه دیگر و از ۱۰ آذرماه، نام‌نویسی نامزدهای انتخابات آغاز می‌شود.
وی یادآور شد: این انتخابات، اولین انتخابات گام دوم انقلاب است که با شعار«انتخابات ۹۸، گام دوم انقلاب، قانونمداری و بی‌طرفی، انسجام ملی» برگزار می‌شود.
قاسمی با بیان اینکه استان اصفهان در بسیاری از  شاخص‌ها در کشور سرآمد است، تصریح کرد: اگر شعار انتخابات اجرایی شود همه به نحو احسن انجام وظیفه کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: میانگین مشارکت مردم‌ اصفهان در انتخابات قبلی ۵۸ درصد بوده است.
معاون استاندار اصفهان با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در انتخابات گفت: بخشی از میزان مشارکت مردم به رضایتمندی و نگاه مردم به اقدامات و تدابیر دولت معطوف است‌.
وی اضافه کرد: انتخابات به کلیت نظام مرتبط است لذا در ماه‌های پایانی، باید نوع برخورد با گروه‌های اجتماعی متفاوت باشد چون همه مدیران در اجرای این پروژه ملی سهیم هستند.
قاسمی تاکید کرد: قانون صراحت دارد که همه دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر انتخابات همکاری کنند و استاندار هم دو ماه قبل بخشنامه‌ای در این زمینه صادر کرده است.
وی افزود: اگرچه خطاب قانون بیشتر فرمانداران و بخشداران هستند ولی همه مدیران شهرستانی نیز در این زمینه باید کمک کنند.
معاون استاندار اصفهان ادامه داد: در این ماه‌ها مجموعه استانداری و فرمانداران درگیر انتخابات می‌شوند لذا مدیران شهرستانی باید حضور جدی‌تری در عرصه‌ داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: گاهی برخی مطالبه سازی‌ها برآورده نمی‌شود و این مساله تاثیر منفی در انگیزه مردم ایجاد خواهد کرد لذا باید مراقب این مسائل بود زیرا بازار این مسائل در این مقطع توسط داوطلبان گرم خواهد شد.
قاسمی تاکید کرد: مدیران باید در جابجایی‌ها و رفت و آمدها در این ماه‌ها دقت لازم را داشته باشد تا هیچ شائبه‌ای ایجاد نشود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری دوم، اسفند امسال برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =