کلینیک تخصصی بیمارستان سمیرم ۵۵ درصد پیشرفت کار دارد

اصفهان- ایرنا- رییس بیمارستان حضرت سیدالشهدا(ع) سمیرم از پیشرفت ۵۵ درصدی ساخت کلینیک تخصصی این مجموعه بهداشتی و درمانی خبر داد.

دکتر حسین شفیعی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: افزون بر یک میلیارد تومان تا زمان حاضر برای ساخت این کلینیک هزینه شده و ۲ میلیارد تومان دیگر نیاز است تا به اتمام برسد.

به گفته وی، این ساختمان در کنار بیمارستان اصلی شهر ساخته میشود و همه امکانات درمانی و تخصصی در بخشهای مختلف مانند زنان و معاینه سلامت را در خود خواهد داشت.

رییس بیمارستان سمیرم در باره احداث ساختمان دیالیز هم گفت: کار ساخت این مجموعه خیرساز از یکسال قبل با یک میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است و برای تکمیل در مرحله اول یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد.

شغیعی خاطرنشان کرد: برای احداث ۱۰۰ درصدی ساختمان بخش دیالیز پنج میلیارد تومان اعتبار لازم است که با تامین آن امیدواریم تا دهه فجر امسال شاهد افتتاح آن باشیم.

پزشک متخصص ارتوپدی بیمارستان سمیرم ادامه داد: ۶ واحد آپارتمانی زیست پزشکان با تعهد ۱۲ سال خدمت در شهرستان سمیرم نیز در دست ساخت است که تا دهه فجر تکمیل می‌شوند.

وی تصریح کرد: تا امروز یک میلیارد تومان برای ساخت این واحدها هزینه شده است.

رییس بیمارستان سیدالشهدا(ع) سمیرم در باره نصب سی تی اسکن این بیمارستان هم توضیح داد: ۵۰۰ میلیارد تومان برای نصب سی تی اسکن نیاز است که در صورت تامین بزودی شاهد نصب و راه اندازی آن خواهیم بود.

تهیه طرحی با مجوز ساخت ۲ اتاق عمل برای زنان و مردان، طراحی پد بالگرد در محوطه بیمارستان و هزینه کردن ۵۵۰ میلیون تومان برای منبع ذخیره آب اضطراری بیمارستان از دیگر مواردی بود که رییس تنها بیمارستان سمیرم به آنها اشاره کرد.

بخش بهداشت و درمان سمیرم دارای ۳۶ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت روستایی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک بیمارستان ۸۶ تختخوابی(بیمارستان سیدالشهدا) است.

سمیرم با افزون بر  یکصد هزار نفر جمعیت عشایری و ثابت، شش شهر، چهار بخش و ۱۵۰ روستا و آبادی، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =