مونپلیه فرانسه میزبان تظاهرات ملی جلیقه‌زردها

تهران - ایرنا - ۲ هفته مانده به سالگرد اعتراض‌ها علیه سیاست های اقتصادی دولت «امانوئل مکرون» و نظام سرمایه داری در فرانسه موسوم به جنبش "جلیقه‌زردها"، در پایان پنجاه و یکمین هفته اعتراضی(شنبه‌های سیاه)، شهر "مونپلیه" بار دیگر میزبان معترضان در یک تظاهرات ملی است.

به گزارش "دموسفر"(Demosphere) تارنمای اعلام تظاهرات، چهارمین تظاهرات ملی جلیقه زردها امروز در مونپلیه برگزار می شود.

امروز در پاریس تجمع ها در میدان ایتالیا(Place d'Italie) از ساعت ۹ تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه، میدان "سن پی‌یر"( Place Saint Pierre) از ۱۰ تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه و ۱۲ و خیابان "کودکان بهشت" (Rue Les enfants Du Paradis) در ساعت ۱۴ به وقت محلی برنامه ریزی شده است.

تجمع ساعت ۱۴ در اعتراض به سانسور در رسانه ها و اسلام هراسی است که در مقابل شبکه خبر فرانسه برگزار خواهد شد.


همچنین به گزارش روز شنبه شبکه خبر فرانسه(LCI)، در شهر تولوز هم تظاهرات جلیقه زردها برای ساعت ۱۴ به وقت محلی برنامه ریزی شده است.

به نوشته تارنمای این شبکه، در شهر مونپلیه انتظار می رود ۶۰۰ جلیقه زرد در تجمع ملی شرکت کنند.

همچنین امروز – شنبه - تظاهرات هایی مانند هر شنبه در همه نقاط فرانسه و بویژه تولوز برنامه ریزی شده است. قرار ملاقات طبق معمول هر شنبه ساعت ۱۴ به وقت محلی در ایستگاه مترو "ژان ژوره"( Jean-Jaurès) است.

به نوشته شبکه خبر، معترضان با اشاره به جنبش های اجتماعی در شیلی، لبنان و الجزایر با شعار "مردم جهان از خواب بیدار می شوند، بیایید ادامه دهیم" به یکدیگر می پیوندند.

در شهر تولوز، پلیس در انتظار تجمع حدود ۴۰۰ نفر است.

اعتراض های مردمی موسوم به جنبش جلیقه زردها در فرانسه که در ابتدا در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد اما به اعتراض ها نسبت به سیاست های اقتصادی دولت گسترش یافت، امروز به پایان پنجاه و یکمین هفته خود رسیده است.

جلیقه زردها در آستانه سالگرد این جنبش خود را برای تجمعی بزرگ و تظاهراتی گسترده در روز ۱۷ نوامبر/ ۲۶ آبان آماده می کنند.

جنبش جلیقه زردها در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ با جمعیت حدود ۳۰۰هزار نفر در خیابان ها فعالیت خود را آغاز کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =