حقوق و مزایای امدادگران هلال احمر ناچیز است

کرمانشاه- ایرنا- عضو شورای‌ عالی جمعیت هلال‌ احمر، نیروهای این دستگاه را جزو مظلوم‌ترین کارکنان کشور دانست و با اشاره به اینکه به این نهاد کم‌توجهی شده است گفت: حقوق و مزایای امدادگران هلال‌احمر پایین و ناچیز است.

امیرسرتیپ فریدون نوری روز شنبه در آیین اهدای ۷۲۳ بسته لوازم خانگی به خانوارهای سیل‌زده با حضور استاندار کرمانشاه در سرسرای جمعیت هلال احمر استان، افزود: برخی از امدادگران مبلغی در حد ۴۵ هزار و ۶۰ هزار تومان در ماه دریافت می‌کنند و دریافتی برخی هم که ۱۰ شبانه‌روز در یک پایگاه امدادی مشغول به فعالیت هستند بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است.

او با بیان اینکه این مبالغ کم و ناچیز است، هلال‌احمر را سازمانی خیریه و داوطلب‌محور دانست و گفت: جمعیت هلال‌احمر نیازمند توجه بیشتری است.

وی همچنین خواستار ساماندهی کارکنان هلال‌احمر شد و اظهار داشت: امدادگران و نیروهای هلال‌احمر در همه حوادث و بحران‌ها حضور جدی و فعال دارند و از این رو باید بیشتر و بهتر به آنان از لحاظ معیشتی و درآمدی رسیدگی شود.

او از تلاش‌های کارکنان هلال احمر در زلزله و سیل استان کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: در این دو بحران شاهد خدمات‌رسانی بسیار خوب امدادگران و نیروهای هلال احمر به حادثه دیدگان بودیم و این جمعیت در این حوادث نمره ۲۰ کسب کرد.

عضو شورای‌ عالی جمعیت هلال‌احمر، در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات استاندار کرمانشاه در مدیریت بحران زلزله و سیل استان، گفت: نظام و دولت به چنین مدیران دلسوز و باتجربه ای نیاز دارد.

امیرسرتیپ نوری، بسیاری از مشکلات کشور را ناشی از وجود مدیران ناکارآمد دانست و افزود: این گونه مدیران دلسوز نظام، دولت، مردم و سازمان خویش نیستند.

مراسم اهدا بسته‌های لوازم خانگی به ۷۲۳ خانوار سیل زده روز شنبه با حضور استاندار کرمانشاه در سرسرای جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

در این آیین به صورت نمادین این بسته‌ها به پنج خانوار اهدا شد و مابقی آنها توسط هلال احمر شهرستان‌ها بین خانوارهای سیل‌زده توزیع می‌شود.

بنابر اعلام استانداری کرمانشاه، فروردین امسال در اثر بارش‌های فراوان و جاری شدن سیل، یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به این استان وارد شد که بخش قابل توجهی از آن مربوط به بخش کشاورزی است.