کارفرمایان با بکارگیری افراد جویای کار از حمایت دولت بهره‌مند می‌شوند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کارفرمایان و تولیدکنندگان استان می‌توانند با جذب افراد جویای کار از طریق طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از مشوق‌های این طرح‌ها بهره‌مند شوند. 

مهرداد جهاندیده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت در حوزه اشتغال طرح‌هایی را با مسئولیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دست اجرا دارد تا فعالان در این بخش بتوانند با پشتوانه قوی ضمن استمرار فعالیت خود، زمینه رشد اشتغالزایی را در کشور فراهم سازند.
وی یکی از این طرح‌ها را کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی اعلام کرد و افزود:فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این طرح دوره آموزشی خود را تحت عنوان کارورزی به مدت ۳ ماه در واحدهایی که درخواست نیروی کار از طریق سامانه کارورزی به ثبت رساندند را می‌گذرانند و حقوق آنها در مدت کارورزی، توسط دولت پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: کارفرمایانی هم که پس از پایان دوره آموزشی این افراد را بکارگیرند از مزایای معافیت حق بیمه به مدت ۲۱ ماه بهره‌مند می‌شوند که با احتساب دوره کارورزی و معافیت بیمه کارفرمایی مجموعا دو سال لحاظ می‌شود.
وی افزود: مطابق آخرین دستورالعمل اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، سقف سنی در اجرای این طرح حداکثر ۳۵ سال تعیین شد تا هر فارغ‌التحصیل دانشگاهی بتواند به راحتی جذب بازار کار شود.
جهاندیده مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی را از دیگر طرح های حمایتی دولت برای کارآفرینان و تولیدکنندگان بر شمرد و گفت: در این طرح نیز مشوق‌هایی برای افراد بیکار و کارآفرینان و صاحبان مشاغل در نظر گرفته شده است تا با هماهنگی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای از آموزش و مهارت در رشته‌های مرتبط استفاده کنند. 
وی بیان کرد: صاحبان مشاغل، اصناف و تولیدکنندگان و کارآفرینان استان می‌توانند با بکارگیری افراد در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی به مدت یک سال از مزایای عدم شمول قانون کار و تامین اجتماعی برای مهارت آموزان استفاده کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طرح‌های دیگری نظیر یارانه دستمزد هم در استان در حال اجراست که می‌تواند منشا خدمات خوبی در حوزه اشتغال و کارآفرینی برای کارآفرینان و برای افراد جویای کار باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =