پرداخت تسهیلات کشاورزی در قزوین رضایت بخش نیست

قزوین - ایرنا - پرداخت تسهیلات بند (الف) تبصره (۱۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در حوزه کشاورزی استان قزوین به کندی پیش رفته و رضایت بخش نیست.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز شنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود:از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴۲ فقره درخواست تسهیلات این آیین نامه که مربوط به اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تأکید بر اشتغال جوانان، دانش‌آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی است در سامانه به ثبت رسیده ولی متاسفانه فقط چهار فقره تسهیلات پرداخت شده است.
فاطمه خمسه میزان پرداخت تسهیلات این بخش را سه میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: درحالی که کارگروه ۸۰ فقره تسهیلات را مصوب کرده است، اما ۵۷ مورد توسط بانک‌ها در دست بررسی بوده و ۱۹ درخواست نیز رد شده است.
وی با بیان اینکه بیشتر طرح‌ها و درخواست‌ها در حوزه گلخانه بوده است، اظهار داشت: ۱۲۰ میلیارد تومان طرح گلخانه به بانک‌ها معرفی شده و با وجود تسهیل کردن پرداخت تسهیلات گلخانه اما پرداخت‌ها متوازن با درخواست‌ها نیست.
خمسه خاطر نشان کرد: یکی از اولویت‌های پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی، توجه به طرح‌های نیمه تمام است که در این حوزه نیز با وجود ۱۶۲ درخواست تسهیلات، تنها ۲ پرداخت صورت گرفته است.
استان قزوین دارای ۲ هزار و ۵۰۰ واحد کشاورزی است که پنج درصد محصولات باغی و زراعی کشور را تامین می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =