استاندار: تغییر مرز جغرافیایی در اصفهان در دستور کار نیست

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان و مسئولان وزارت کشور تاکید دارند که هیچ تغییر مرزی در استان اصفهان در دستور کار نیست هرچند برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌گویندکه این مساله در حال پیگیری است.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از چند ماه گذشته مباحثی را درباره احتمال تغییر مرزهای جغرافیایی در جنوب غربی استان اصفهان مطرح کردند و اسفند پارسال طرح تشکیل استان جدیدی در شمال اصفهان از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

تعدادی از نمایندگان استان اصفهان تاکید دارند که مطرح شدن موضوع تغییر مرز جغرافیایی باعث ایجاد اختلاف در کشور می‌شود و از مسئولان وزارتخانه‌هایی  مانند کشور و نیرو خواستند تا چنین مواردی دنبال نشود.

این ادعاها و مباحث در حالی صورت می‌گیرد که مسئولان وزارت کشور و استانداری اصفهان تاکید می‌کنند که چنین چیزی در دستور کار نیست.

عباس رضایی استاندار اصفهان روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: تا جایی که در جریان هستیم، در وزارت کشور هیچ تغییر مرز جغرافیایی در سال جاری نداشتیم و تا پایان سال به طور قطع نخواهیم داشت.

 سید سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور چندی پیش اعلام کرد که هیچ‌گونه تغییری در مرزهای استان اصفهان با استان‌های همجوار در دستور کار وزارت کشور قرار ندارد.

این اظهارات جلالی در واکنش به سخنان یکی از نمایندگان اصفهان در مجلس مطرح شد.

یکی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود چنین بحثی در کشور موجب ایجاد اختلاف در جامعه خواهد شد.

اصفهان در مرکز کشور، ششمین استان پهناور و سومین استان پرجمعیت ایران است.

این استان افزون بر پنج میلیون نفری با مساحتی حدود ۱۰۶ هزار و ۷۸۶ کیلومترمربع از شرق به استان‌های یزد و خراسان جنوبی، از شمال به استان‌های سمنان، قم و مرکزی، از غرب به استان‌ لرستان، از جنوب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس و از جنوب غربی به چهارمحال و بختیاری محدود است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =