مسابقه دانش آموزی Brain Bee برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- ششمین دوره مسابقات دانش‌آموزی "دانش مغز" Brain Bee ویژه دانش‌آموزان متوسطه در زمینه علوم اعصاب با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی اواخر آذرماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ستاد توسعه علوم شناختی، هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران انجام می‌شود، استعدادیابی در نتیجه رقابت میان دانش‌آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده‌آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته‌های علوم شناختی در سطح کشور است. 

مسابقات " brain bee" رقابتی گسترده میان نوابغ دانش‌آموزی در سطح جهان است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می‌کند.

مسابقه ملی "دانش مغز " هرساله بین دانش‌آموزان سنین ۱۳تا ۱۸سال مقطع متوسطه در تهران و مراکز استان‌های کشور و به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود که مرحله اول آن به زبان فارسی و مرحله دوم به زبان انگلیسی است.

برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت‌ها قرار است سال آینده به مسابقه جهانی دانش مغز در واشنگتن آمریکا اعزام شود.

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در پنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha