جشن ملی آوای ارادت همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - جشن ملی آوای ارادت با عنوان هه‌تاو از سری برنامه‌های موضوعی هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هفته وحدت فرصت ارزشمندی برای تقویت پایه‌های وحدت و برادری در بین مسلمانان است، اظهار داشت: تقویت مبانی، اصول و ارزش‌های فرهنگ اسلامی در برنامه‌های هفته وحدت امری ضروری است.

وی اضافه کرد: دشمنان با نشانه رفتن وحدت بین مسلمانان قصد ضربه زدن به اسلام را دارند و بر همین اساس وحدت مهم‌ترین  و زیربنایی‌ترین اصل در ماندگاری اسلام و مقابله با توطئه‌های دشمنان علیه این دین الهی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری جشن ملی آوای ارادت با عنوان هه‌تاو (خورشید) همزمان با هفته وحدت در استان خبر داد و افزود: این ویژه برنامه از سری برنامه‌های موضوعی هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) و جشن‌های بهار مهربانی است که از ۱۸ آبان به مدت سه شب در مجتمع فجر سنندج برگزار می‌شود.

قلعه شاخانی با اشاره به سلسله برنامه‌های ویژه بهار مهربانی یادآور شد: جشن‌های بهار مهربانی در راستای بهره‌گیری از مناسبت‌های دینی برای ترویج شادی، توسعه نشاط در جامعه با مشارکت خانواده‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: برگزاری همایش منطقه‌ای شعر انتظار، کنسرت موسیقی تلفیقی پرواز همای، جشن همدلی و وحدت در شهرستان دهگلان و جشنواره قلم روستا در روستای آویهنگ از سری برنامه‌های جشن بهار مهربانی است که همزمان با هفته وحدت در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان گفت: همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول در همه مساجد شهر و روستا و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ویژه برنامه‌های هفته وحدت با حضور پرشور آحاد مردم اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها