جشن ملی آوای ارادت همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - جشن ملی آوای ارادت با عنوان هه‌تاو از سری برنامه‌های موضوعی هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هفته وحدت فرصت ارزشمندی برای تقویت پایه‌های وحدت و برادری در بین مسلمانان است، اظهار داشت: تقویت مبانی، اصول و ارزش‌های فرهنگ اسلامی در برنامه‌های هفته وحدت امری ضروری است.

وی اضافه کرد: دشمنان با نشانه رفتن وحدت بین مسلمانان قصد ضربه زدن به اسلام را دارند و بر همین اساس وحدت مهم‌ترین  و زیربنایی‌ترین اصل در ماندگاری اسلام و مقابله با توطئه‌های دشمنان علیه این دین الهی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری جشن ملی آوای ارادت با عنوان هه‌تاو (خورشید) همزمان با هفته وحدت در استان خبر داد و افزود: این ویژه برنامه از سری برنامه‌های موضوعی هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) و جشن‌های بهار مهربانی است که از ۱۸ آبان به مدت سه شب در مجتمع فجر سنندج برگزار می‌شود.

قلعه شاخانی با اشاره به سلسله برنامه‌های ویژه بهار مهربانی یادآور شد: جشن‌های بهار مهربانی در راستای بهره‌گیری از مناسبت‌های دینی برای ترویج شادی، توسعه نشاط در جامعه با مشارکت خانواده‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: برگزاری همایش منطقه‌ای شعر انتظار، کنسرت موسیقی تلفیقی پرواز همای، جشن همدلی و وحدت در شهرستان دهگلان و جشنواره قلم روستا در روستای آویهنگ از سری برنامه‌های جشن بهار مهربانی است که همزمان با هفته وحدت در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان گفت: همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول در همه مساجد شهر و روستا و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ویژه برنامه‌های هفته وحدت با حضور پرشور آحاد مردم اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha