۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83538775
۰ نفر

برچسب‌ها

 برخورد با تخلف های زیست محیطی در ماسال

 رشت – ایرنا- رفع تصرف افزون بر ۱۰ هزار مترمربع اراضی ملی و برخورد با  متخلف برداشت شن و ماسه  از اقداماتیست که در راستای حفاظت از منابع طبیعی و زیست محیطی در این شهرستان انجام شده است.

دادستان ماسال روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر لزوم حفظ و نگهداری جنگل ها و منابع طبیعی اظهار داشت: براساس گزارش های دریافتی افرادی بدون مجوز مبادرت به  ساخت و ساز  در اراضی ملی کردند.

علی شالیکار با اشاره به اعزام  ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال با همراهی نماینده دادستانی به مناطق جنگلی و ییلاقی شهرستان ماسال  تصریح کرد: بخش هایی از اراضی ملی در کچه سر، ارون، گرمه خانی، سیفی شامل عرصه و اعیان که تحت تصرف متجاوزان قرار داشت با حکم قضایی آزادسازی شد.

معرفی متخلف در ماسال به مراجع قضایی

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماسال از  معرفی  متخلف برداشت غیرمجاز شن و ماسه در ماسال  به مراجع قضایی خبر داد.

رامین زراعتی افزود: متخلفی که به برداشت غیرمجاز شن و ماسه از رودخانه و تخریب آن به صورت غیرقانونی و بدون مجوز اقدام کرده بود، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

دستگاه متخلف به عنوان ادوات برداشت غیر مجاز به پارکینگ هدایت شد تا در سیر مراحل قضایی به پرونده متخلف رسیدگی و اعمال جرائم انجام شود.

شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است ؛ این شهرستان با دارابودن جاذبه های طبیعی و ییلاقات بکر و زیبا و به عنوان نزدیکترین منطقه ییلاقی به مرکز استان، هر ساله خیل عظیمی از گردشگران نوروزی را به سوی خود جذب می کند. 
ییلاقات زیبای اولسبنگاه، نمننمه پشت، سی فی، النزه، خشکه دریا، منطقه باستانی اسب ریسه، آبشار رامینه، غار آویشو، بام سبز و مشهد میرزا (محل شهادت میرزا کوچک) در منطقه ییلاقی آلاله پشته از جمله جاذبه های گردشگری ماسال محسوب می شود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =