۳ صیاد متخلف در چهارمحال و بختیاری جریمه شدند

شهرکرد- ایرنا-مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری از محکومیت ۳ صیاد متخلف در تالاب بین المللی چغاخور در شهرستان بروجن به پرداخت جزای نقدی خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل حفاظت محیط زیست استان، شهرام احمدی با اعلام این خبر افزود: این متخلفان که در ۲ عملیات جداگانه توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست در تالاب بین‌المللی چغاخور دستگیر شدند.

وی گفت: ۲ متخلف به جرم صید غیرمجاز ماهی در تالاب چغاخور، هرکدام به پرداخت مبلغ ۱۰میلیون ریال جزای نقدی محکوم و وسایل کشف شده شامل یک عدد قایق ماهیگیری، ۲ دست لباس تالابی و ۲ عدد جلیقه نجات به نفع سازمان حفاظت محیط زیست ضبط شد.

وی افزود: در پرونده دیگر یک متخلف به جرم صید غیرمجاز ماهی به پرداخت ۱۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم و اموال کشف شده به نفع سازمان حفاظت محیط زیست ضبط شد.

احمدی اظهارداشت: در جریان این پرونده، پیگیری‌های حفاظت محیط زیست در خصوص تخریب اموال عمومی، دوربین چشمی و وسایل ارتباطی شخصی مامور یگان حفاظت و تمرد متخلف نسبت به این مامور در دادگاه تجدید نظر ادامه دارد.
وی گفت: صیادان متخلف با مبادرت به صید غیرمجاز ماهی‌ها، جمعیت این نوع آبزی را کاهش داده و از طرفی نیز زنجیره غذایی را برهم می‌زنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با قدردانی از مشارکت بسیار خوب مردم و دوستداران طبیعت در حفظ محیط زیست، از آنها خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید مراتب را از طریق شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۳۲۲۲۳۵۷۲ اطلاع دهند.

تالاب بین المللی چغاخور با مساحت دو هزار و ۴۳۰ هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار، در مسیر جاده شهرکرد به خوزستان، در نزدیکی شهر بلداجی شهرستان بروجن و ۶۵ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =