رفع مشکلات کشور در گرو توجه به نیازهای مناطق محروم است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: رفع مشکلات کشور در گرو توجه مسوولان به نیازهای مناطق محروم جامعه است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در دیدار با مدیران بهزیستی و مرکز اورژانس 123 استان قزوین ، به درصد بالای ناهنجایهای اجتماعی مهاجرین به شهرها اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی در مناطق محروم الویت اصلی سازمان بهزیستی باید امداد اجتماعی باشد.
وی یادآورشد: محرومیت در شهرها غیر مرکز استان و روستا ها به لحاظ ارایه خدمات رفاهی و اجتماعی کاملا محسوس است و همین موضوع موجب بالا رفتن مهاجرت به شهرها و مراکز استانها می شود.

آیت الله عابدینی افزود: مسوولان باید برای رفع محرومیت و جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهرها و ایجاد تعارضات اجتماعی در جامعه تلاش کنند.

وی بابیان اینکه حوزه کاری و خدمت رسانی بهزیستی و اورژانس گسترده است گفت:  خدمت‌رسانی به مردم یکی از رسالت‌های جدی دینی هر مسلمان است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: خدمت رسانی در حوزه بهزیستی چون در اصلاح جامعه قدم بر می دارد بسیار ارزنده است و زمینه ساز ظهورمنجی عالم بشریت را فراهم می کند.

آیت الله عابدینی خاطر نشان کرد: با توجه به غنای فرهنگ اسلام و ظرفیت های حوزه علمیه مراکز بهزیستی می توانند از طلاب به عنوان مشاوران مذهبی استفاده کرده و با ترویج زندگی اسلامی در جامعه آسیب های اجتماعی کاهش داد.
به گفته وی براساس آمارهای ارائه شده در ماه رمضان آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و این در حالی است که این نوع کاهش در این ماه مقطعی بوده و نیازمند برنامه ریزی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =