۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83538705
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پدافند غیرعامل در ارتقای پایداری ملی موثر است

یزد - ایرنا - فرماندار و رئیس شورای پدافند غیرعامل اردکان گفت: پدافند غیرعامل، عاملی مهم در ارتقای پایداری ملی و تسهیل‌ کنندگی مدیریت بحران است.

بهروز شهابی‌زاد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته پدافند غیرعامل تأکید کرد: با توجه به تهدیدات نوین و پیچیده دشمن، مدیران باید راهکارها و امکانات جدیدی را برای رویارویی با این تهدیدات در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: پدافند غیرعامل یکی از ساده‌ترین راه‌های دفاع دولت و کشور در مقابل دشمنان و عامل مهمی در حفظ و گسترش امنیت ملی است.

فرماندار اردکان با بیان اینکه خوش‌بختانه سازمان پدافند غیرعامل کشور با نگاهی ژرف و با بهره‌گیری از دانش روز، بنیه دفاعی کشور را در بالاترین سطح حفظ نموده و در مسیر آگاهی‌بخشی گام برداشته‌ تا این رسالت مهم را پاس بدارند تصریح کرد: هفته پدافند غیرعامل فرصت مغتنمی است تا کلیه مسئولان و مدیران این وظیفه ملی را که در منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز بر آن تأکید گردیده است و بی‌تردید کاهش آسیب‌پذیری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل‌کنندگی مدیریت بحران در شرایط خاص را به دنبال خواهد داشت سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

شهابی زاد اظهار داشت: شهرستان اردکان به‌عنوان دروازه ورودی و خروجی استان با انبوهی از زیرساخت و دارایی‌ها به‌خصوص در حوزه صنعت و سرمایه‌های انسانی نقش ممتازی را در مسیر رشد و بالندگی استان و ایران اسلامی دارد و حفاظت از این دستاوردها در زمره اصلی‌ترین مأموریت‌های مدیران در شهرستان است.

وی گفت: به‌عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان انتظار دارم دستگاه‌های اجرایی در خصوص رعایت الزامات مبانی و اصول پدافند غیرعامل اهتمام ویژه‌ای معمول و با توجه به تهدیدات نوین و پیچیده دشمن، راهکارها و امکانات جدیدی را برای رویارویی با این تهدیدات در نظر گرفته و با تمرین و رزمایش و برنامه‌ریزی بهتر توان خود را برای مقابله با توطئه‌های دشمنان ارتقا بخشند.

فرماندار اردکان در پایان فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل (هشتم تا چهاردهم آبان ماه) که امسال با شعار «پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» گرامی داشته می‌شود را به فعالان این عرصه تبریک گفت.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =