سرمربی تیم ملی فوتسال زنان: برای دفاع از قهرمانی آسیایی راه سختی پیش رو داریم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتسال زنان ایران گفت: برای دفاع از قهرمانی خود در آسیا راه سختی در پیش داریم و به همین دلیل به دنبال انجام بازی‌های دوستانه با تیم‌های قدرتمند هستیم.

«شهناز یاری» سرمربی تیم ملی فوتسال زنان اظهار داشت: از ۱۷ آبان‌ماه با توجه به تعطیلی نیم‌فصل لیگ برتر فوتسال زنان، اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال آغاز خواهد شد تا بازیکنان را ارزیابی کنیم. با توجه به شرایطی که بازیکنان در لیگ دارند و هر هفته درگیر بازی‌های لیگ برتر فوتسال هستند، نمی‌توانیم اردوهای زیادی برگزار کنیم. بر همین اساس در ماه یک اردو را برای هماهنگی و تمرینات ملی پوشان برگزار می‌شود. البته قرار بود از ۲۰ تا ۲۴ آبان‌ماه اولین اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال زنان آغاز شود که به دلیل تراکم اردویی در مرکز ملی فوتبال قرار شد تا از ۱۷ آبان‌ماه این اردو آغاز شود.

وی ادامه داد: اولین بازی دوستانه‌ای که داریم در اسفندماه با تیم فوتسال روسیه است. پس از آن بازیکنان در بازی‌های هفته‌های آخر لیگ برتر حضور خواهند داشت و در نهایت از اوایل فروردین ماه ( ۵ یا ۶ فروردین) اردوهای اصلی تیم ملی فوتسال آغاز می‌شود، بازیکنان را ارزیابی و سپس طبق آن برنامه‌های تمرینی و بدنسازی را آغاز می‌کنیم.

یاری در ادامه بیان کرد:  به طور قطع یکسری بازی‌های تدارکاتی را پیش‌بینی  کردیم. با اوکراین ۲ بازی دوستانه خواهیم داشت. تورنمنت روسیه را در اردیبهشت‌ماه در پیش داریم و تیم‌های سوئد، پرتغال و روسیه در این تورنمنت حضور خواهند داشت. بازی دیگری را با چین پیش‌بینی کرده ایم که باید کمیته فنی و توسعه آن را تایید کند.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان در ادامه گفت: از سه ماهی که در اختیار داریم باید بهترین استفاده را از برنامه تمرینی و اردویی و بازی‌های تدارکاتی ببریم. ۱۲ تیرماه باید به مسابقات آسیایی  اعزام شویم تا از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم. با توجه به زمان محدودی که داریم، به طور حتم راه پر فراز و نشیبی را پیش رو داریم. تیمی که قهرمان می‌شود، تکرار آن برای بار دوم و سوم به مراتب سخت‌تر خواهد بود. تیم‌ها شناخت بسیار خوبی از ایران دارند. ژاپن و دیگر تیم‌ها جوانگرایی کردند و ماحصل آن را در مسابقات پیش رو خواهند دید.

وی در پایان تاکید کرد: این راه خیلی سخت است و باید همه دست به دست هم دهیم و تمام خانواده فوتسال، فدراسیون و کمیته فوتسال، حتی رسانه‌ها و تمام عواملی که می‌توانند ما را کمک کنند باید به عنوان یک حامی در کنار تیم ملی فوتسال ایران باشند تا بتوانیم در این راه سخت و زمان اندک، با همت، تلاش و کمک تمام کسانی که ما را حمایت می‌کنند مسیر را  برای تیم ملی فوتسال زنان هموارتر کنیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha