۱۲۲ هزار دانشجو، طلبه و دانش آموز از معافیت اعزام به کربلا استفاده کردند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد: بیش از ۱۲۲ هزار دانشجو، طلبه و دانش آموز توانستند از معافیت اعزام به کربلا استفاده کنند چرا که امسال این افراد بدون سپردن وثیقه و با درخواست اینترنتی به این سفر معنوی اعزام شدند.

سردار تقی مهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: این آماری غیر از آمار سربازان نیروهای مسلح است که با هماهنگی نیروی انسانی در آن سازمان ها به زیارت اربعین نائل شده اند. این آمار مربوط به سربازانی که الان مشمول هستند، نیست و آمار قطعا بیشتر است.

وی ادامه داد: آمارهای کلی را سازمان های نیروهای مسلح دارند و به اندازه قدرالسهمی که ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کرده بود در ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی سهمیه بندی شده اند و تعدادی از ان سربازان که در حین خدمت هستند هم اعزام شده اند.

مهری گفت: در خصوص راهپیمایی عظیم اربعین بر اساس تدابیری که امسال در نیروی انتظامی و سازمان وظیفه عمومی تدوین شد، تمام دانشجویان،   طلاب و دانش آموزان و کسانی که معافیت تحصیلی و سایر معافیت ها را داشتند،  زمینه اعزام آن ها به این سفر فراهم شد تا در راهپیمایی عظیم اربعین اعزام شوند.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار از ایام محرم تا پایان صفر بیش از ۱۲۲ هزار دانشجو طلبه و دانش آموز توانستند از این معافیت استفاده کنند و همان طور گفته شد امسال بدون سپردن وثیقه با درخواست اینترنتی یا درخواست حضوری در مقرهای سازمان وظیفه عمومی این تسهیلات برای آن‌ها فراهم شد.

سردار مهری افزود: اقدام دیگری که امسال صورت گرفت حضور مستمر و شبانه روزی همکاران ما در سازمان وظیفه عمومی در مرز شلمچه، مهران، چذابه و خسروی بود که اگر کسی دچار مشکلی بود از مشمولان غیر غایب که می خواستند به کربلا اعزام شوند، موانع و نواقض را برطرف کنند.

رئیس سازمان نظام وظیفه نیروی انتظامی گفت: این آمار خوبی است که نسبت به سال گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار بود و امیدواریم که باز هم بتوانیم در سال آتی تسهیلات بهتری را برای مشمولان غیر غایب که قصد حضور در راهپیمایی عظیم اربعین دارند را فراهم کنیم تا این کنگره عظیم باشکوه تر برگزار شود. سردار مهری در پاسخ به این پرسش که آیا این امتیاز در طول سال هم ممکن است اجرا شود یا خیر؟ پاسخ داد: فعلا برای اربعین پیش بینی شده است، امیدواریم بتوانیم در آینده، تسهیلات بهتری را برای آن ها فراهم کنیم. ن و طلابی هستند که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =