۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83538554
۰ نفر

برچسب‌ها

هلال احمر سمنان به ۲۲۲ حادثه‌دیده امدادرسانی کرد

سمنان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: امدادگران استان از چهارم تا دهم آبان ۹۸ به ۲۲۲ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.

علی آقا یحیایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۴۳ مورد حادثه در این مدت به وقوع پیوست که شامل ۱۳ حادثه جاده ای، ۲۲مورد خدمات شهری و حضوری، یک مورد زلزله، یک مورد کوهستان و ۶ مورد سیل و آبگرفتگی بود.

وی بیان کرد: امدادگران این جمعیت به ۵۰ نفر در حوادث جاده ای، ۱۰۰ نفر حضوری، ۵۹ نفر در سیل و آبگرفتگی، سه نفر در حوادث کوهستان و ۱۰ نفر حادثه دیده شهری در استان امدادرسانی کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان تصریح کرد: علاوه بر خدمت و امدادرسانی، ۱۲ نفر توسط این جمعیت در صحنه های مختلف نجات یافتند که هشت نفر از  این افراد به مراکز درمانی منتقل و دیگر افراد سرپایی درمان شدند. 

وی با اشاره به چهار مورد عملیات رهاسازی در این مدت، ادامه داد: این خدمات توسط ۴۵ تیم عملیاتی انجام شد و تعداد کل نیروهای ۱۳۳ نفر بودند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه ۱۶ دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به مسافران در تعطیلات هفته گذشته به عملیات اعزام شد، گفت: ارائه خدمات و امداد و نجات برای همه مسافران در استان سمنان و سایر شهروندان در جاده ها به صورت ۲۴ ساعته ادامه دارد.

شهروندان در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای و کوهستانی می توانند با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

اخبار مرتبط