۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83538532
۰ نفر

برچسب‌ها

صدور پروانه شکار پرندگان وحشی در سلسله

خرم‎آباد - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله گفت: پروانه عادی شکار پرندگان وحشی از ۱۵ آبان به مدت ۲ ماه در این شهرستان صادر می‎شود.

علیرضا رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بهای پروانه شکار پرندگان خشکی زی را ۳۰۰ هزار تومان با اعتبار دوماهه از تاریخ ۱۵ آبان تا ۱۵ دی عنوان کرد و ادامه داد: متقاضیان در زمان مقرر می توانند جهت دریافت پروانه به اداره محیط زیست شهرستان سلسله  مراجعه نمایند.

وی اظهار داشت: در شهرستان سلسله  تنها شکار پرندگان خشکی زی  از جمله کبک، تیهو و کبوتر با اخذ پروانه شکار و صید و با رعایت تمامی محدودیتهای زمانی و مکانی تا ۱۵ دیماه در مناطق آزاد شهرستان مجاز است.

وی افزود: شکار در منطقه حفاظت شده سفیدکوه (بستام و قلایی ) و گرین نیز ممنوع بوده و دریافت کنندگان پروانه، صرفا مجاز به شکار در مناطق آزاد طبق ضوابط مربوطه هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله با بیان اینکه شکار کبک، تیهو و کبوتر از تاریخ مذکور تنها روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته مجاز می باشد، خاطرنشان کرد: دارنده این پروانه در هرشکار مجاز است حداکثر چهار قطعه پرنده را شکار نموده و لاشه آنها را همراه داشته باشد مشروط به آنکه تعداد کبک، تیهو و کبوتر در مجموع از چهار قطعه تجاوز نکند.

وی با اشاره به اینکه این پروانه صرفا در محدوده لرستان قابل استفاده و دارای اعتبار می باشد، بیان کرد: با توجه به احتمال بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و یا در صورت بروز بیماری و اعلام ممنوعیت شکار از طرف سازمان حفاظت محیط زیست، دارنده پروانه مکلف و متعهد خواهد بود از هرگونه شکار ممانعت نماید.

در شهرستان سلسله بیش از ۲۵۰ گونه جانوری مختلف وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =