سرویس بهداشتی در حاشیه تالاب گندمان احداث می‎شود

شهرکرد- ایرنا- سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به احداث سرویس بهداشتی در کنار تالاب بین‌المللی گندمان گفت: این سرویس‌ها تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

کوروش بابائیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: برای احداث این سرویس بهداشتی  ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: تجهیزات بروز و جدید مانند سرویس‌های معلولان و سپتینگ با امکانات پیشرفته برای ایجاد این سرویس‌ها در نظر گرفته شده است.

بابائیان تصریح کرد: با اجرای سیستم سپتینگ در سرویس بهداشتی هیچگونه آسیبی به سیستم محیط زیست این تالاب وارد نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، سپتینگ فاضلاب ساده‌ترین نوع تصفیه‌خانه فاضلاب تک واحدی است که تصفیه مکانیکی (ته‌نشینی) و تصفیه بیولوژیکی با کمک باکتری‌های بی‌هوازی همزمان در آن انجام می‌گیرد.

تالاب بین‌المللی گندمان با یک‌هزار و ۷۰ هکتار مساحت و ۲ هزار و ۲۱۹ متر ارتفاع از سطح دریا بلندترین تالاب کشور بوده که در نزدیکی تالاب بین‌المللی چغاخور شهرستان قرار گرفته است.

تالاب بین‌المللی گندمان جزو لیست ۱۰ تالاب برتر پرنده‌نگری ایران است که در دفتر بین‌المللی تحقیقات پرندگان آبزی (لندن – ۱۳۵۲) ثبت شده و یکی از مهمترین زیستگاه‌های "ماهی گورخری" به عنوان تنها ماهی اندمیک چهارمحال و بختیاری و محلی برای اسکان دائم پرندگان بومی و تخم‌گذاری پرندگان مهاجر است.

فضای وسیع، هوای مطبوع، چشم‌اندازهای زیبا و وجود انواع پرندگان مهاجر و بومی همراه آداب و رسوم اصیل بختیاری‌ها، تالاب بین‌المللی گندمان را در ردیف یکی از کانون‌های مهم جذب گردشگری در کشور و چهارمحال و بختیاری قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =