بخش عمده یارانه ها در بخش سلامت به کار گرفته شود

کرج - ایرنا - نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت سلامت اجتماعی گفت: بخش عمده یارانه ها باید در بخش سلامت جامعه به کار گرفته شود.

محمد جواد کولیوند روز شنبه در همایش هفته بیمه سلامت که در کرج برگزار شد، اظهارداشت: اکنون حدود ۴۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که می توان با هدایت یارانه ها به بخش سلامت این تعداد را افزایش داد.

وی ادامه داد: این اقدام با کمک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امکان پذیر خواهد بود.

کولیوند  با اشاره به اینکه می بایست نمایندگان مجلس را قانع کرد تا در بودجه سال آینده اقداماتی در این خصوص انجام دهند، گفت: اگر بتوان سه تا چهار دهک  یارانه بگیر را حذف و  یارانه آنان  در بخش تولید ، سلامت ، ورزش و شهرداری ها به کار گرفته شود، راهبردمناسبی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با این اقدام مردم به جای گرفتن پول می توانند خدمات متفاوتی را در حوزه درمان، فرهنگی ، اقتصادی و غیره را دریافت کنند.

کولیوند با بیان اینکه برای این موضوع می بایست زیر ساخت ها فراهم شود، بیان داشت: امسال اگر این کار را انجام دهیم گام بزرگی در کشوربرداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۸۰ درصد مردم خدمات غیر ضروری پزشکی مانند آزمایشات ، اسکن و عکس را انجام می دهند ، گفت: در این بخش هزینه های فراوانی صرف می شود.

کولیوند اظهارداشت: درست نیست در کشور اسلامی برخی از فعالان حوزه درمان با معرفی بیماران به این گونه مراکز هزینه های بیماران و دولت را افزایش دهند.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم این موضوع را در مجلس بررسی کنیم و بحث بودجه ها را انجام دهیم.

کولیوند افزود: تلاش می شود تعداد بیمه شدگان سلامت در سراسر کشور فراگیر شود تا مردم دغدغه سلامت را نداشته باشند و مجموعه درمان هم کمک کند چرا که  پیشگیری بهتر از درمان است.

در استان البرز حدود ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =