کردستانی‌ها ۱۹۱ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

سنندج - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: از اول امسال تاکنون ۱۹۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال زکات در استان جمع آوری شده است.

هیوا رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعهد امسال کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در زمینه جمع آوری زکات ۲۲۵ میلیارد ریال است که تاکنون ۸۷ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه این میزان زکات جمع آوری شده شامل زکات فطریه، مال التجاره، کفاره و زکات غلات است، افزود: ۲۵ میلیارد ریال از این زکات صرف پروژه های عمرانی عام المنفعه شده که ۱۳ درصد زکات جمع آوری شده را شامل می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اضافه کرد: ۱۶۶ میلیارد ریال نیز صرف رفع مشکلات فقرا و نیازمندان استان در حوزه‌های مسکن، درمان، معیشت، تحصیل و جهیزیه شده است که ۸۷ درصد کل زکات جمع آوری شده را در بر می‌گیرد.

وی یادآور شد: سال گذشته تعهد کمیته امداد در بحث جمع‌آوری زکات در استان ۱۸۵ میلیارد ریال بود که به صورت کامل محقق شد و پیش بینی می‌شود امسال میزان جمع‌آوری در آخر سال بسیار بیشتر از تعهد باشد.

رحیمی اظهار داشت: زکات جمع آوری شده در هر شهر، منطقه و روستا با هماهنگی و نظارت امام جماعت و هیأت امنای مساجد در همان محل هزینه می‌شود و هیچ مبلغی از منطقه‌ای به منطقه‌ای دیگر جابجا نخواهد شد.

در حال حاضر بیش از ۱۳۴ هزار نفر از جمعیت استان کردستان زیرپوشش حمایت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هستند که این میزان حدود ۹ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =