برنامه‌های منتخب ورزشی رادیو معرفی شدند

تهران- ایرنا- برنامه‌های گلخونه، همیشه با ورزش، صبح و ورزش، باشگاه و نفس دوم به عنوان برنامه‌های منتخب ورزشی معاونت صدا در پاییز سال جاری معرفی شده‌اند.

معاونت صدا برنامه‌های منتخب حوزه ورزشی فصل پاییز رادیو را به این شرح معرفی کرد:

گلخونه

این برنامه همراه با میان برنامه هایی چون داستانک ، گزارش میدانی ، گفت و گو با ورزشکاران و کارشناسان حرکات اصلاحی، تغذیه و روانشناسی مأموریت دارد ورزش اصولی را به سبد مصرفی خانواربرگرداند.
این برنامه در ساختار ترکیبی-نمایشی شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح به طور زنده با موضوع ورزشی ـ آموزشی ـ انگیزشی به تهیه کنندگی  یوسف فرجی، گویندگی  شهریار شهریاری والهام حسینی پخش می شود.

همیشه با ورزش
برنامه همیشه با ورزش با تکیه بر نظر کارشناسان زبده و نیز دیگر صاحبان رای (موافق و مخالف) با تخصص های مرتبط، بطور هفتگی، ضمن رصد اهم اخبار و مطالب، موضوع هفته را انتخاب و به مشورت می گذارد. نقد و بررسی عملکرد نهاد ورزش در تمام ابعاد ساختاری و تشکیلاتی، ارزیابی عملکرد افراد حقیقی و حقوقی ورزش، صیانت از ساحت ارزش های انسانی و اسلامی ورزش در کنار شناسایی و تحلیل مخاطرات موجود در مسیر حرکت این نهاد را می توان هدف برنامه بشمار آورد. مهم ترین و چالش برانگیزترین موضوعاتی که می تواند در آینده دور یا نزدیک هزینه های مادی و معنوی را برای ورزش کشور تحمیل کند در این برنامه تجزیه و تحلیل می شود.
این برنامه در ساختار کلامی- پیامی شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۳۰ به طور زنده به تهیه کنندگی  احمدرضا طاهری، گویندگی  علی اکبر ارمنده و کارشناسی خسرو والی زاده،  مازیارمهرانی  و خانم هادوی پخش می شود.

صبح و ورزش
برنامه صبحگاهی صبح و ورزش نیز ضمن ارائه آخرین اخبار و پیگیری آن، به تشویق و ترغیب مردم به ورزش همگانی می پردازد .این برنامه با بخش های متنوعی چون تازه های خبر ، رویدادهای مهم روز، گزارش از ورزش همگانی پارک ها و بوستان ها، ارتباط با کارشناسان، مسئولین و گزارشگران خبری، آیتم های متنی، موضوعی و مناسبتی، طنز، تیتر و عناوین روزنامه ها، طراحی شده است .
این برنامه در ساختار ترکیبی-نمایشی با موضوع اطلاع رسانی- ورزشی، شنبه تا پنج شنبه  ساعت ۶ صبح به تهیه کنندگی  یوسف فرجی، گویندگی الهام حسینی و سبحان اکرامی و کارشناسی خسرو والی زاده پخش می شود.

باشگاه
با توجه به نقش و اهمیت باشگاه و باشگاه داری در صنعت ورزش در برنامه باشگاه به چگونگی ماهیت و زیر ساخت باشگاه داری با مشارکت کارشناسان پرداخته می شود.
سر مقاله در مورد موضوع برنامه بر اساس پژوهش های دانشگاهی، مروری بر باشگاه های قدیمی ایران در دهه های گذشته و گفت و گو با پیشکسوتان ، معرفی باشگاه های خارجی که دارای قدمت بالا حدوداً ۷۰ سال به بالا دارند از بخش‌های این برنامه می باشد.
باشگاه در ساختار کلامی- پیامی- آوایی پنج شنبه ها ساعت ۱۸:۳۰ به  تهیه کنندگی  احمدرضا طاهری و کارشناسی سعید زاهدیان اصل پخش می شود.

نفس دوم
نفس دوم  با هدف تغییر سبک زندگی مردم و جلوگیری از کم تحرکی و درمان و پیشگیری  از طریق ورزش و طرح باورهای غلط و اصلاح آن در حوزه ورزش است.
بازی های محلی، پس انداز، بعضی ها، لطفا چند لحظه، پرسش و پاسخ و گزارش از بخش ‌های این برنامه است.
این برنامه در ساختار کلامی، پیامی، روایی   پنج شنبه ها ساعت ۹:۱۰ با موضوع سبک زندگی به تهیه کنندگی  محسن کریمی و ویندگی مژگان اسدی پخش می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =