۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 83538344
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرستان نیر در احیای واحدهای راکد  پیشرو است

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل گفت: نیر یکی از شهرستان‌های پیشرو در احیای واحدهای راکد و احداث واحدهای جدید در استان می‌باشد.

اکبر بهنامجو روز شنبهدر بازدید از شهرک صنعتی نیر افزود: این شهرک با عمر ۲۰ ساله خود در ماه‌های گذشته با همت و تلاش مسئولان و مشارکت بانک‌ها اکنون از متروک بودن خارج شده و به یکی از ناحیه‌های صنعتی بسیار خوب استان تبدیل شده است.

وی بیان کرد: در این شهرک اکنون ۲۹ واحد کارگاهی و صنعتی وجود دارد،  از ۹ واحد کارگاهی چهار  واحد آن فعال می‌باشد ضمن اینکه  هشت واحد صنعتی فعال و در حال احداث و یک واحد در آستانه بهره‌برداری نیز در این شهرک وجود دارد.

او اضافه کرد: برای هشت واحد تولیدی نیز در این شهرک زمین مورد نیاز  واگذار شده که بزودی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

استاندار اردبیل همچنین در بازدید از شهرک تخصصی آب نیر  گفت: در این شهرک تخصصی  چهار واحد در حال بهره‌برداری بوده ،۲ واحد تا یک ماه آینده به بهره برداری رسیده و ۶ واحد دیگر نیز تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

بهنامجو گفت: هشت مورد زمین نیز به متقاضیان احداث کارخانه دراین شهرک واگذار شده که به محض مصوب شدن تسهیلات آنها ، عملیات اجرایی کارخانه‌ها هم آغاز خواهد شد.

وی  همچنین در زمینه دهکده توریستی سبلان بیان‌کرد: آبگرم این مجتمع در حال احداث بوده و با تصویب تسهیلات مورد نیاز عملیات احداث اولین هتل پنج ستاره استان در این شهرک اجرایی خواهد شد.

فرماندار شهرستان نیر هم در جریان این بازدید گفت: مصوبات نشست‌های اقتصاد مقاومتی به منظور تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با جدیت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

ابراهیم امامی افزود: با توجه به اهمیت اشتغال و ایجاد رونق تولید در واحدهای تولیدی و صنعتی از سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود و دستگاه‌های اجرایی نیز در بخش های صنعتی، خدمات، تجاری و کشاورزی با ارائه خدمات مناسب در این راستا گام‌های موثری بردارند.

نیر در جنوب غربی اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =