شبکه فیبر نوری در ۸۴ کیلومتر راه روستایی باشت اجرا می‌شود

گچساران – ایرنا- رئیس شرکت مخابرات شهرستان‌های گچساران و باشت گفت: طرح فیبر نوری با هدف توسعه و رونق کسب و کارهای اینترنتی در ۸۴ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان باشت اجرا می‌شود.

آرش احمدی  روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح مهم ارتباطی با برنامه ریزی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال ۹۸ اجرا می شود.

وی بیان کرد: طرح فیبر نوری در قالب سه قطعه با اعتباری بیش از ۱۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در دست اجراست.

احمدی تصریح کرد: قطعه اول این طرح از شهر باشت تا روستای کزنگان به طول ۲۹ کیلومتر با اعتباری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در دست اجراست.

وی ادامه داد: قطعه سوم این طرح هم اکنون با اعتباری بیش از پنج میلیاردو ۶۰۰ میلیون ریال بطول ۲۳ کیلومتر از روستای بناری تا شهرستان چرام با پیشرفت ۱۵ درصد در دست اجراست.

احمدی ابراز کرد: قطعه سوم طرح فیبر نوری به طول ۳۲ کیلومتر از روستای کزنگان تا روستای بناری با اعتبار ۶ میلیارد ریال اجرا می شود.

وی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح چهار سایت همراه اول در  روستاهای کلگه امیرشیخی ، آبدهگاه، شاه زینعلی و کهسرک و ۲ سایت ایرانسل در روستاهای تلچگاه و دم تنگ میان تنگان ایجاد خواهد شد.

احمدی افزود: توسعه جوامع محلی و روستایی بدون توجه به زیرساخت ها امکانپذیر نیست و باید روستاهای برای تثبیت و افزایش جمعیت به اینترنت پرسرعت متصل شوند.

۴۴ روستا در مناطق مختلف این شهرستان ها به خدمات اینترنت پرسرعت شامل «ای. دی. اس. ال»، «تری جی» و «فورجی » دسترسی دارند.

شهرستان ۲۴ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵ روستا و آبادی دارای سکنه با ۱۴ هزار نفر جمعیت است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =