پیش‌بینی ۱۰۰ میلیارد ریال برای پدافند غیرعامل خراسان شمالی

بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال امسال برای حوزه پدافند غیرعامل استان پیش بینی شده که این رقم در سال گذشته صفر و در سال ۹۶ تنها ۱۰ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز شنبه در شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور جانشین قرارگاه سایبری کشور برگزار شد، اظهار داشت: ۴۰ میلیارد ریال از اعتبار این بخش امسال از منابع ملی و مابقی از محل اعتبارات استانی تخصیص می یابد تا طرح های این حوزه به سرانجام برسد.
وی افزود: امکانی که در قانون بودجه ۹۸ برای حوزه پدافند غیرعامل لحاظ شده پاسخگو نیست و لذا باید در بودجه سال آینده، در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت سه قوه، درصد مشخصی از اعتبارات ملی و یا بودجه استانی به این حوزه اختصاص یابد.

وی افزود: در خراسان شمالی تلاش کرده ایم تا با برگزاری جلسات متعدد به امنیت برسیم و در صورت تهاجم با آموزش، رزمایش، بسیج تمام امکانات و مشارکت مردمی موضوع امنیت را افزایش خواهیم داد.
شجاعی خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر با نگاه ویژه وزیر کشور به حوزه پدافند غیرعامل، توانسته ایم در بحث فرهنگ سازی و اجرایی کردن طرح های آن پیشرفت قابل توجهی داشته باشیم.

استاندار خراسان شمالی به عنوان مصوبه اصلی این شورا، آخرین مهلت اتمام طرح جامع پدافند غیرعامل استان را پانزدهم اسفندماه امسال تعیین کرد و افزود: با توجه به اینکه باید بر اساس این طرح اقدامات مربوط به این حوزه را انجام دهیم، تکمیل این طرح ضروری است.

شجاعی ادامه داد: طرح جامع در سال ۹۶ منجر به انعقاد قرارداد شد اما در سال ۹۷ بنا به مشکلاتی اجرای آن متوقف شد که دوباره در خرداد ۹۸ آغاز شد که باید تا پایان سال به اتمام برسد و تمام دستگاه های اجرایی باید بحث پدافند غیرعامل را جدی بگیرند زیرا تخصیص اعتبار برای افزایش امنیت کلیه دستگاه ها اهمیت دارد.
وی افزود: تا پایان امسال ۵۶ دوره آموزشی، ۳۵ رزمایش، هفت همایش و نیز چهار پروژه شهرستانی مربوط به حوزه پدافند غیرعامل در خراسان شمالی اجرایی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =