پلیس با آلودگی‌های صوتی با مهارت اجتماعی برخورد کند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: پلیس با آلودگی‌های صوتی ناشی از مراسم عروسی که تا پاسی از شب صدای آن به گوش می‌رسد به صورت علمی و با مهارت اجتماعی برخورد کند.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی‌موثقی روز شنبه در آیین افتتاحیه نهمین دوره بصیرت غیرتمرکزی(استانی) انتظامی استان همدان افزود: با توجه به اتمام ماه صفر و آغاز جشن عروسی و آرزوی افزایش آمار ازدواج جوانان و شادی و نشاط شهروندان، اما باید نکاتی را در این باره مورد توجه قرار داد.

وی بیان کرد: ایجاد گره های ترافیکی و پخش موسیقی تا ساعت یک یا ۲ بامداد موجب سلب آسایش شهروندان شده و برخی از همسایه ها به علت بیماری، از این آلودگی صوتی رنج می‌برند.

امام جمعه همدان اظهار داشت: برخی شهروندان از پلیس انتظار برخورد دارند که گاهی مواقع عنوان می‌شود ما نمی‌توانیم تذکر دهیم ، باید شاکی خصوصی داشته باشد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی اضافه کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که بعد از یک زمان مشخص به عنوان مثال ۱۱ یا ۱۲ شب، بدون نیاز به شاکی خصوصی پلیس ورود کند.

وی بیان کرد: البته درخواست برای ورود پلیس در این زمینه به معنی برخورد نیست، هر چند عوامل انتظامی مهارت اجتماعی بالایی دارند و در زمینه برخورد علمی توام با رافت آموزش دیدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان درباره توزیع مواد مخدر در تفرجگاه ها نیز گفت: گله مندیهایی نسبت به خرده فروشی مواد مخدر  وجود دارند و برخی می گویند ناجا معتادان را جمع آوری و تحویل می دهد اما قبل از پلیس به منزل برمی گردد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: یکسری خلاء های قانونی در زمینه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که پلیس و قاضی در آن نقشی ندارند بلکه باید از طریق قانونی رفع شود.

وی اضافه کرد: با وجود خلاء های قانونی باید چکار کرد؟ این مساله نباید مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر را تحت تاثیر قرار دهد همچنین باید این خلاها شناسایی و با ارئه به مجمع نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی نسبت به پیگیری آن مطالبه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان تاکید کرد: وظیفه پلیس علاوه بر حضور میدانی و برخورد با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر، شناسایی خلا ها نیز هست.

حجت الاسلام شعبانی موثقی تاکید کرد: برخورد ناجا با مردم مطابق با قانون و متواضعانه باشد و اقتدار پلیس منافاتی با برخورد متواضعانه ندارد.

وی ادامه داد: پلیس محل مراجعه برای برخورد با برخی آسیب های اجتماعی است که در این باره گزارش هایی از عملکرد های خوب عوامل انتظامی ارائه شده که در این راستا پلیس به قانون عمل کرده و برخورد خشن، فراقانونی و سلبی مطرح نیست.

وی افزود: گاهی موارد شاید برخی چشم را بسته و توجه نکنند که انتظار می رود پلیس ورود جدی داشته باشد و منتظر اعلام شکایت برای برخورد نباشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =