۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۹
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 83538231
۰ نفر

برچسب‌ها

سه بانوی ورزشکار گنبدی به اردوهای تیم‌ملی دعوت شدند

گنبدکاووس - ایرنا - فاطمه بهرامن، زهرا دانایی‌طوس و سحر خوش‌دوست سه بانوی ورزشکار شهرستان گنبدکاووس به نمایندگی از استان گلستان در رشته‌های تیر و کمان و والیبال نشسته به اردوی تیم ملی در تهران دعوت شدند.

رییس هیات تیر و کمان گنبدکاووس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: فاطمه بهرامن ورزشکار نوجوان این شهرستان به عنوان تنها نماینده استان به اردوی تیم ملی تیر و کمان در مجموعه ورزشی آزادی تهران دعوت شد.

محمد بهرامن با بیان اینکه کسب عنوان چهارمی آسیا و چهاردهمی جهان در کنار مقام‌های اول و دوم مسابقات کشوری از جمله سوابق فاطمه بهرامن است،افزود: این اردو از جمله برنامه‌های سالانه فدراسیون تیر و کمان است که از ۱۴ تا ۱۸ آبان با حضور ورزشکاران منتخب این رشته در رده سنی نوجوانان با هدف افزایش آمادگی جسمی و جلوگیری از افت بدنی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵ نفر در رشته تیروکمان در گنبدکاووس فعالیت دارند که دو نفر از آنان به نام‌های صبا کاریزی در رده سنی نونهالان و ابوالفضل سوسرایی در رده سنی نوجوانان در حد تیم ملی بوده و فاطمه بهرامن نیز عضو تیم ملی است.

در این پیوند دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس هم به خبرنگار ایرنا گفت: زهرا دانایی طوس و سحر خوش‌دوست به نمایندگی از استان گلستان به اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته برای راهیابی به مسابقات پارالمپیک در تهران دعوت شدند.

فرشید آشوری با اشاره به اینکه این اردو از ۱۰ آبان در محل فدراسیون جانبازان و معلولان آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد خاطرنشان کرد: اردوی تیم ملی جانبازان و معلولان آقایان در رشته والیبال نشسته نیز برای حضور در مسابقات پارالمپیک هفته گذشته برگزار شد که محمد نعمتی به نمایندگی از استان گلستان در آن حضور داشت.  

به گزارش ایرنا، بخش زیادی از مدال‌های جهانی و آسیایی به دست‌ آمده برای استان گلستان در رشته‌های مختلف ورزشی مربوط به ورزشکاران گنبدکاووس است و بر اساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان گلستان در نیمه نخست امسال هفت مدال طلا، دو نقره و سه برنز در مسابقات جهانی توسط ورزشکان استان کسب شده که به غیر از یک طلا و دو مدال برنز بقیه مدال‌ها را ورزشکاران گنبدی به دست آورده‌اند.

بر اساس آمار اداره کل ورزش و جوانان گلستان در این مدت از مجموع سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز به دست آمده در مسابقات آسیایی توسط ورزشکاران استان، دو طلا و یک برنز آن توسط ورزشکاران گنبدکاووس کسب شده که نشان از توانایی و ظرفیت بالای ورزشکاران این دیار دارد.  

شهرستان گنبدکاووس که بیش از پنج هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهرستان استان گلستان از نظر گکستره جغرافیایی محسوب می‌شود،  افزون بر ۱۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد که در قالب ۳۸ هیأت ورزشی مشغول فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =