۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83538147
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله تروریستی در مالی 54 کشته برجای گذاشت

تهران - ایرنا - پایگاه خبر آمریکایی "دیفنس پست" روز شنبه از "باماکو" گزارش داد که حمله تروریستی به یک پایگاه نظامی در کشور آفریقایی مالی 53 تن از جمله یک غیرنظامی را به کام مرگ کشاند.

بر اساس این گزارش، "یایا سانگاره" وزیر ارتباطات مالی در این ارتباط گفت که تروریست های مسلح دیشب (جمعه شب) با حمله به مواضع نظامیان این کشور در منطقه "اِندِلیمانه" 54 تن را کشته و 11 تن دیگر را زخمی کرده و در عین حال خسارت زیادی به تجهیرات نظامی آنها وارد کردند.

وی افزود که اگرچه تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حملات دیشب در اندلیمانه را بر عهده نگرفته، اما اعزام نیروهای واکنش سریع به منطقه موجب شد تروریست ها قبل از رسیدن این نیروهای صحنه را ترک کنند.

تروریست ها در مهرماه نیز با حمله به کاروان صلحبانان سازمان ملل در مالی به وسیله بمب کنار جاده ای، چند تن از آنها را کشتند. در اواخر مهر نیز در حمله دیگری به نظامیان مالی  25 تن از آنها را به قتل رساندند.

بر اساس این گزارش، یک گروه افراطی وابسته به "القاعده" در "مغرب اسلامی" موسوم به "آکیم" بلافاصله بعد از این حمله، مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

معمولا شاخه القاعده در مغرب اسلامی مسئولیت این قبیل عملیات را بر عهده می گیرد. این گروه همچنین مسئولیت حمله‌ به پایگاه نیروهای وابسته به سازمان ملل در "تیمبوکتو" در غرب مالی در ۵ فوریه سال جاری را بر عهده گرفته بود.

شمال مالی در سال ۲۰۱۲ به طور موقت به دست شبه‌نظامیان افراطی افتاد. تنها با کمک فرانسه بود که مالی توانست این افراد وابسته به القاعده را به عقب براند. در حال حاضر مانند گذشته همچنان گروه‌های افراطی در منطقه فعال هستند و هر ازگاهی دست به عملیات می‌زنند.

صلح‌بانان سازمان ملل متحد از حمایت سربازان آلمانی برخوردار هستند. مجلس آلمان در ماه ژانویه گذشته تصمیم گرفت که این مأموریت را گسترش داده و تعداد سربازان مستقر در مالی را به ۶۵۰ نفر برساند.

با وجود خطرناک بودن شمال مالی قرار است ارتشیان آلمانی در همین منطقه مستقر شوند و در آنجا از واحدهای هلندی حمایت کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha