کوبا اتهام مداخله در ناآرامی‌های آمریکای لاتین را رد کرد

تهران-ایرنا- دولت کوبا اتهام مطرح شده از سوی آمریکا مبنی بر دخالت هاوانا در وقوع ناآرامی های اخیر منطقه آمریکای لاتین را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا روز گذشته تاکید کرد که این کشور پشت ناآرامی های اخیر در برخی از کشورهای امریکای لاتین نبوده و اتهام زنی واشنگتن مبنی بر حمایت نظامی دولت هاوانا از دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را رد کرد.

وی طی نشستی با موضوع ضدامپریالیستی عنوان کرد: یکسری افراد مغرض و بدخواه کوبا را متهم می کنند که عامل ناآرامی های اخیر در آمریکای لاتین بوده است. این اتهام‌زنی درست نیست.

این اظهارات رودریگز در حالی منتشر شده است که واشنگتن کوبا را به حمایت های نظامی از دولت مادورو برای تقویت جایگاه وی در ونزوئلا متهم کرده است. آمریکا ماههاست خوان گوایدو رهبر مخالفان در ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته و بارها از مادورو خواسته قدرت را واگذار کند.

وزیر خارجه کوبا در ادامه خاطر نشان کرد: آمریکا مجبور است برای ناکامی اش در ونزوئلا و همچنین توجیه دهه‌ها محاصره اقتصادی علیه هاوانا، اتهاماتی را علیه کوبا مطرح کند.

لوئیس آلماگرو رئیس سازمان کشورهای قاره آمریکا نیز اخیرا ضمن متهم کردن ونزوئلا و کوبا به دست داشتن در ناآرامی های اخیر امریکای لاتین از الگوی ایجاد بی‌ثباتی در این منطقه انتقاد کرده بود.

ناآرامی های اخیر در اکوادور، شیلی، بولیوی منطقه آمریکای لاتین را تحت الشعاع خود قرار داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنج‌شنبه در تماس تلفنی با سباستین پینرا رئیس جمهوری شیلی هرگونه اقدامات خارجی برای تضعیف موسسات دمکراتیک و دموکراسی در این کشور را رد کرد. در این میان یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز روسیه را به تشدید ناآرامی ها در آمریکای لاتین متهم کرده است؛ اتهاماتی که مسکو آن را رد کرد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha