انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی دانشگاه لرستان و دانشگاه حاجی بکتاش ترکیه

خرم‎آباد - ایرنا -تفاهم‎نامه همکاریهای مشترک دانشگاه لرستان و دانشگاه «حاجی بکتاش ولی» کشور ترکیه، به امضای طرفین رسید.

رئیس دانشگاه لرستان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: تفاهم نامه همکاریهای مشترک علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین دانشگاه لرستان و دانشگاه حاجی بکتاش ولی کشور ترکیه منعقد شده است.

خسرو عزیزی بیان کرد: این تفاهم نامه ها، دیپلماسی علمی بین المللی به ویژه افزایش همکاریهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین دانشگاههای کشور با دانشگاههای کشورهای اسلامی را تقویت و گسترش می دهد.

وی اظهار داشت: دانشگاه لرستان در راستای تقویت همکاریهای مشترک علمی با دانشگاههای سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی، گامهای خوبی برداشته که باید این مسیر تقویت شود و تداوم داشته باشد.

عزیزی با اشاره به ظرفیت های علمی دانشگاه لرستان ادامه داد:لرستان دارای تنوع زیستی و مستعد برای انجام تحقیقات و پژوهشهای متنوع در حوزه ماهیان و آبزیان است.

اکنون ۴۹ رشته تخصصی در این دانشگاه فعال است و ۲۳۲ کد رشته محل و  ۱۹۳ رشته در این دانشگاه وجود دارد  که از این مجموع ۱۷۴ رشته در دانشگاه لرستان و ۱۹ رشته در چهار مرکز اقماری این دانشگاه ارائه می شود.

 در این راستا در ۴۶ رشته کارشناسی،  ۷۸ رشته کارشناسی  ارشد، ۴۹ رشته دکتری تخصصی و یک رشته دکتری حرفه ای در دانشگاه لرستان  دانشجو پذیرفته می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =