برگزاری مسابقات اسکیت، شور و شوق زیادی در علاقه‌مندان ایجاد کرد

کرمانشاه- ایرنا- رئیس هیئت اسکیت استان کرمانشاه گفت: برگزاری مسابقات اسکیت قهرمانی کشور در کرمانشاه باعث پیشرفت این رشته ورزشی جذاب می‌شود و دیدن و لمس کردن فضای این مسابقه، شور و شوق فراوانی را بین نوجوانان و جوانان کرمانشاهی علاقه‌مند به این رشته ایجاد کرد.

سامان شیرزادی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۲۰ ورزشکار از استانهای مختلف کشور، مسیر ۴۲ کیلومتری را در هشت دور از مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) تا شهرک فرهنگیان را طی کردند و از خط پایان عبور کردند.

پنجمین دوره مسابقات اسکیت قهرمانی کشور به میزبانی کرمانشاه، روز جمعه (دهم آبان) در بلوار طاق‌بستان برگزار شد.

این ۱۲۰ ورزشکار در چهار رده سنی جوانان، بزرگسالان، پیشکسوتان یک و پیشکسوتان ۲ با هم به رقابت پرداختند و در پایان به نفرات برتر مدال و حکم قهرمانی اهدا شد.

در رده سنی جوانان، امیرحسین اکبری از کرمانشاه اول شد و سهراب رنگ‌آمیز از خراسان‌ رضوی و شروین اولیازاده از البرز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در رده سنی بزرگسالان، محمد صالحی از کرمانشاه زودتر از بقیه به خط پایان رسید و علی مرادی از خراسان‌رضوی و محمدامین حیدری از زنجان، به ترتیب به عناوین دوم و سوم دست یافتند.

در رده سنی پیشکسوتان یک، آصف شفیعی و پوریا شفیعی هر ۲ از اصفهان به ترتیب اول و دوم شدند و سیدمسعود شریفیان از خراسان شمالی در جایگاه سوم قرار گرفت.

در رده سنی پیشکسوتان ۲، ابوالفضل مجیدی از آذربایجان غربی به مقام نخست رسید و سعید کمالی از خراسان جنوبی و فرهاد اسکندری از مازندران به ترتیب عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

قبل از شروع این مسابقات، با حضور ورزشکاران، مربیان، خانواده‌ها و اعضای هیئت اسکیت استان کرمانشاه، همایش یک هزار نفری پیاده‌روی از میدان کوهنورد تا مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) برگزار شد. 
استان کرمانشاه یک هزار بیمه شده ورزشی در رشته اسکیت دارد و ۱۲ شهرستان استان در این رشته فعال هستند.