مشارکت مردم مهمترین ظرفیت برای تحقق اهداف پدافند غیرعامل است

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس در شرق استان گلستان بر ضرورت استفاده از مشارکت مردم برای تحقق اهداف پدافند غیرعامل از سوی ادارات و نهادهای دولتی تاکید و خاطرنشان کرد: بدون مشارکت مردم تحقق اهداف این حوزه بسیار مهم، ممکن نیست.

عبدالقدیر کریمی روز شنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گنبدکاووس به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (۸ تا ۱۴ آبان) در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد، گفت: برای استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت و مشارکت مردم در تحقق اهداف پدافند غیرعامل بایستی همه ادارات و نهادهای نظام و دولت، نسبت به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به آنان اقدام کنند.

وی افزود: رعایت مسائل حوزه پدافند غیرعامل فقط مربوط به مسائل نظامی نیست بلکه در همه بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به آگاهی‌بخشی به افراد جامعه برای مصون ماندن از خسارت حوادث و بحران‌های احتمالی و یا کاهش آسیب‌پذیری در این بخش‌ها داریم.

کریمی با قدردانی از تلاش‌های نیروهای نیروهای مسلح برای تامین نظم، آرامش و امنیت کشور، استان و شهرستان، اضافه کرد: نیروهای مسلح نیز موظفند در کنار حفظ آمادگی و اقتدار نظامی، از ظرفیت و مشارکت آحاد مختلف مردم برای تحقق اهداف پدافند غیرعامل بویژه در حفظ نظم، آرامش و امنیت جامعه استفاده نمایند.

وی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و منویات رهبران جمهوری اسلامی و نیز انجام صحیح وظایف از سوی نهادهای نظامی و امنیتی، علما و روحانیون و مسوولان و همچنین همراهی اقوام مختلف ساکن در گنبدکاووس، وحدت، همبستگی، آرامش و امنیت بسیار خوبی در شهرستان حاکم است که بایستی قدردان آن باشیم.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: امروز دشمنان و استکبار جهانی تلاش زیادی برای برهم زدن وحدت و امنیت حاکم در کشور بویژه در مناطق مرزی انجام می‌دهند که باید مراقبت این توطئه‌ها باشیم و همواره در سایه منویات رهبری و دولت برای حفظ و تقویت وحدت و انسجام ملی تلاش نماییم.

شهرستان مرزی گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =