۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۲
کد خبرنگار: 2651
کد خبر: 83538006
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار قطعه بچه ماهی در دریاچه سد گتوند رهاسازی شد

اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان گفت: ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی با همکاری محیط بانان و صیادان محلی در دریاچه سد گتوند در حوزه استحفاظی شهرستان مسجد سلیمان رهاسازی شد.

وحید شالویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این بچه ماهی ها به دلیل پایین آمدن تراز دریاچه سد گتوند در یک گودال گرفتار شده بودند.

وی افزود: کار نجات و رهاسازی این بچه ماهی ها از روز گذشته آغاز شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار قطعه در دریاچه سد گتوند رهاسازی شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجد سلیمان ادامه داد: هزاران قطعه بچه ماهی دیگر همچنان در این گودال گرفتار است و کار نجات و رهاسازی تا پایان هفته ادامه دارد.

وی گفت : انتظار می رود مسئولان و مدیران سد گتوند در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند چراکه این اتفاق بر اثر فعالیت سد گتوند به وجود آمده و جان هزاران بچه ماهی و دیگر آبزیان به خطر افتاده است.

سد گتوند بلندترین و آخرین سد بر روی رودخانه کارون در ۱۰ کیلومتری شهر گتوند خوزستان است که مرداد سال ۹۰ آبگیری شد. دریاچه این سد در محدوده شهرستان های لالی و مسجدسلیمان، باعث شده که ۴۱ روستا در آبگیری سد به زیر آب برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =