۱۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83537985
۰ نفر

برچسب‌ها

استان البرز نیازمند ساخت ۷ مدرسه استثنایی است

کرج - ایرنا- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز اعلام کرد: این استان به ساخت ۷ مدرسه استثنایی جدید نیاز دارد تا پاسخگوی فضای آموزشی دانش آموزان باشد.

محمد دلاوریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر آموزش و پرورش ناحیه سه کرج به ۲ مدرسه و نواحی یک، ۲ و چهار آموزش و پرورش هر یک به یک مدرسه نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد نیز هرکدام به یک مدرسه استثنایی نیاز دارند تا بخشی از نیازهایشان در این بخش مرتفع شود.

وی بیان داشت: برای ساخت این فضاهای آموزشی در البرز نیاز به افزایش سقف اعتبارات دولتی در بودجه سال آینده و همچنین مشارکت خیرین مدرسه ساز در البرز داریم.

 مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز در ادامه به ساخت مجهزترین‌ مدرسه استثنایی کشور در شهرستان نظرآباد با هدف ارائه خدمات آموزشی و حمایتی به دانش آموزان با نیازهای ویژه اشاره کرد.

دلاوریان افزود: عملیات اجرایی این مجتمع آموزشی خیرساز دخترانه و پسرانه فاطمة‌الزهرا (س) در شهرستان نظرآباد با زیربنای ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت هشت هزار و ۷۰۰ مترمربع شروع شده است.

وی یادآورشد: این مجتمع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در حال ساخت است که تمام این هزینه توسط خیر مدرسه‌ساز پرداخت می شود.

وی عنوان کرد: این مجتمع دارای چهار مقطع پیش دبستانی، دبستانی، پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای خواهد بود که دانش آموزان به صورت تفکیک شده و مجزا در آن به تحصیل می پردازند و با در نظر گرفتن شرایط خاص و فیزیکی آن ها، مدرسه در یک طبقه طراحی شده است.

وی تصریح کرد: مدارس قبلی دانش آموزان با نیازهای ویژه دارای چند کلاس و اتاق اداری بودند در حالیکه استفاده از معماری خاص، طراحی حیاط مرکزی و فضاهای جنبی بسیار متفاوت در این سازه، آن را از مدارس قبلی متمایز کرده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرزتصریح کرد: برای این مجتمع دارای کارگاه آموزشی، سایت کامپیوتر، کتابخانه، اتاق های گفتار درمانی، کار درمانی، بازی درمانی و موسیقی درمانی نیز از بخش‌های پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: برای دانش آموزان کلاس‌های روباز و آلاچیق  نیز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر مناسب سازی فضا جهت استفاده آسان تر، طراحی استخر و آب درمانی، اتاق اورژانس و پزشک نیز در این مدرسه پیش بینی شده است، افزود: این مدرسه مهرماه سال آینده و یا در دهه مبارک فجراین مجتمع  به بهره برداری می رسد.

در مدارس استثنایی البرز ۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز تحصیل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =